blog

10 افزونه برتر Google Docs برای نوشتن

افزونه های برتر Google Docs برای نوشتن.

به‌عنوان یک محقق، احتمالاً مطالب زیادی می‌نویسید. این مطالب می تواند هر چیزی باشد، از یادداشت های کلاس گرفته تا امتحانات، بنابراین لازم است که نوشتن مطالب خود را به درستی انجام دهید. بدیهی است که یکی از محبوب ترین ابزارهای نوشتن Google Docs است.با این حال، اگر مدام به دنبال ابزارهای اضافی یا موضوعاتی برای تحقیق در حین نوشتن هستید، ممکن است نیاز به استفاده از افزونه ها را داشته باشید. افزونه‌ها به روش های مختلف به شما کمک می کنند تا روند نوشتن خود را روان تر و کارآمدتر کنید. دانشجویان شما نیز می توانند از این افزونه‌ ها بهره‌مند شوند.

در اینجا ده افزونه برتر Google Docs برای نویسندگان ذکر شده است.

 

ProWritingAid

ProWritingAid یک جستجوگر گرامر و راهنمای نوشتن است که به شما کمک می‌کند متن خوب و تمیزی بنویسید و متون را تصحیح و ویرایش کنید. این افزونه دارای ویرایشگر سبک و همچنین بررسی سرقت ادبی و موارد دیگر است. این ابزار می‌تواند به شما کمک کند پاراگراف بندی نوشته خود را بهبود ببخشید که با این کار نوشته شما می تواند خوانایی بسیار مناسبی داشته باشد.

ProWritingAid توجه شما را به کلیشه ها و موارد اضافی جلب می کند و شما را تشویق می کند که از شر آنها خلاص شوید. این ابزار کلماتی را که بیش از حد از آن ها استفاده کرده‌اید و جملاتی که خیلی پیچیده یا انتزاعی هستند را به شما نشان می دهد. اگر یک حساب کاربری با ProWritingAid ایجاد کنید پیشنهادات، توضیحات و حتی ویدیوها و آزمون‌های آموزشی در مورد چگونگی بهبود نوشتن را دریافت خواهید کرد.

ProWritingAid یک نسخه رایگان با تعداد کلمات محدود (500 کلمه اول متن) دارد، اما یک نسخه کاملی نیز وجود دارد که گزارش های کامل را برای شما باز می کند.

 

EasyBib Bibliography Creator

EasyBib Bibliography Creator دقیقاً همان چیزی است که از نام آن مشخص است. این افزونه برای ایجاد بخش کتابشناسی است. البته می توانید آموزش های حرفه ای را از Eln دریافت کنید، به عنوان مثال، یاد بگیرید چگونه بخش کتابشناسی را ایجاد کنید، اما هیچ چیز بهتر از ابزاری نیست که همه این کارها را با هم برای شما انجام دهد.

EasyBib از انواع سبک ها (به طور دقیق 7 هزار سبک)، از جمله APA، MLA، و شیکاگو پشتیبانی می کند. همچنین یک گزینه جستجو دارد که به شما امکان می دهد کتاب را بر اساس عنوان یا ISBN جستجو کنید. این افزونه همچنین به طور خودکار فهرست استناد شما را بر اساس حروف الفبا مرتب می کند و آن را به انتهای سند شما اضافه می کند.

EasyBib Bibliography Creator رایگان است.

 

فرهنگ لغت OneLook

فرهنگ لغت OneLook یک افزونه بسیار ساده و در عین حال بسیار مفید است. این افزونه فرهنگ لغتی است که به شما کمک می‌کند مترادف ها، کلمات مرتبط، صفت ها را پیدا کنید. علاوه بر این، این ابزار ویژگی های دیگری برای آسان تر کردن کار شما دارد:

  • محرک ها: کلماتی که معمولاً با کلمه ای که جستجو می کنید، مرتبط هستند.
  • قافیه: کلماتی که با کلمه ای که جستجو کرده‌اید، هم قافیه هستند.
  • کامل: کلماتی که با حروفی که قبلاً تایپ کرده اید، شروع می شوند. (برای زمانی که نمی توانید کلمه ای را که می خواهید جستجو کنید به خاطر بسپارید).
  • اسم ها: اسم هایی که معمولاً با کلمه ای که جستجو کردید، توصیف می شوند.
  • دیکشنری معکوس: عبارات را جستجو کنید و کلماتی را برای این عبارات دریافت کنید.
  • تعاریف و مثال: لینک هایی را برای یافتن تعاریف و مثال هایی از کاربرد کلماتی که جستجو کرده اید، دریافت کنید.

لغت نامه OneLook رایگان است.

 

I Should Be Writing

I Should Be Writing افزونه‌ای است که به شما کمک می‌کند روی نوشتن متمرکز بمانید و انگیزه بیشتری برای ادامه‌دادن داشته باشید. همانطور که تونی اولدمن از سایت بررسی سرویس نویسندگی Best Writers Online می گوید، “افزونه I Should Be Writing بهترین راه برای تمرکز بر موارد ضروری است”

I Should Be Writing دارای تایمراست که می توانید برای نوشتن خود آن را فعال کنید. همچنین تعداد کلمات سایر نویسندگانی که از این افزونه استفاده می کنند را همزمان با خودتان ملاحظه می کنید.

I Should Be Writing رایگان است.

 

Speakd

Speakd افزونه ای است که در طول فرآیند ویرایش به شما کمک می کند. وقتی برای ویرایش متن خود تمایلی به مطالعه مجدد آن ندارید، می توانید از Speakd برای مطالعه آن با صدای بلند استفاده کنید. این افزونه همچنین یک ابزار مفید برای نویسندگان دارای معلولیت یا کسانی است که زبان مادری آن‌ها انگلیسی نیست، می باشد.

Speakd همچنین یک راه خوب برای بررسی زمان مورد نیاز برای مطالعه متون است. همچنین می‌توانید به جای اینکه هر بار از ابتدا متن را بخوانید، افزونه متن را از یک نقطه خاص بخواند.

Speakd رایگان است.

 

Writing Habit

Writing Habit افزونه ای است که می توانید با ایجاد یک عادت خوب از آن برای بهبود مهارت های نوشتاری خود استفاده کنید. می‌توانید از نرم‌افزار زمان‌بندی مانند Bookafy استفاده کنید تا به شما در ایجاد عادت نوشتن کمک کند. از طرف دیگر، می توانید از Writing Habit به عنوان افزونه خود در Google Docs استفاده کنید.

Writing Habit به شما امکان می دهد اهدافی را تعیین کنید و سپس پیشرفت خود را در حین کار برای رسیدن به آن ها ردیابی کنید. این ابزار، آمار شما را در نمودارها و گراف ها نمایش می دهد و به شما کمک می کند تلاش خود را در پیشرفت روزانه و ماهانه مشاهده نمایید. همچنین به تاریخچه نوشتن خود در 180 روز گذشته دسترسی خواهید داشت.

Writing Habit رایگان است.

 

+Translate

+ Translate یک افزونه جالب برای نویسندگانی است که زبان مادریشان انگلیسی نیست و همچنین کسانی که با چندین زبان کار می کنند. این ابزار اساساً یک مترجم است که به عنوان یک ابزار داخلی در منوی کشویی Google Docs  ظاهر می شود. شما می‌توانید کلمات خاص یا حتی کل پاراگراف ها را نیز ترجمه کنید.

+ Translate از زبان‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند که معروف‌ترین آن‌ها فرانسوی و اسپانیایی هستند، اما می‌توانید از زبان‌هایی مانند هندی و بنگالی نیز استفاده کنید.

+ Translate رایگان است.

 

MindMeister

MindMeister ابزاری برای برنامه‌ریزی ذهنی است. اگر با برنامه‌ریزی ذهنی آشنایی ندارید، این تکنیکی است که برای طوفان فکری استفاده می شود. همانطور که Carol Danes از سایت بررسی سفارشی نوشتن Writing Judge توضیح می دهد، «نقشه ذهنی، افق را برای شما به عنوان یک نویسنده بسیار گسترش می دهد. این به شما امکان می دهد خلاقیت داشته باشید و راه حل ها و ایده های منحصر به فردی پیدا کنید.

MindMeister به شما این امکان را می دهد که به راحتی یک نقشه ذهنی از نقاطی که می خواهید پوشش دهید، ایده هایی که می‌خواهید را بررسی کنید. شما می توانید از آن برای هر چیزی از طرح درس گرفته تا پیش نویس مقاله امتحان استفاده کنید.

MindMeister رایگان است.

 

LucidChart Diagrams

LucidChart Diagrams افزونه ای است که می توانید برای ایجاد نمودارها و گراف ها از آن استفاده کنید. این نقشه‌ها مانند برنامه‌های ذهنی می‌توانند برای برنامه‌ریزی و پیش‌نویس مفید باشند، اما می‌توانید از آن ها در مطالب آموزشی خود نیز استفاده کنید.

LucidChart Diagrams به شما امکان می دهد با استفاده از الگوهایی که افزونه ارائه می دهد، نمودارهای ساده و پیچیده ایجاد کنید. می‌توانید جزئیات مختلفی را به هر نقطه‌ای در نمودارهای خود اضافه کنید.

LucidChart Diagrams رایگان است، اما چندین گزینه پولی با ویژگی‌های متفاوتی که با هر یک از گزینه‌ها ارائه می‌شود، برای انتخاب وجود دارد. (تیم فردی، و سازمانی)

 

Page Sizer

Page Sizer به خودی خود یک افزونه بزرگ نیست، اما قطعاً می تواند بسیار مفید باشد. اساساً، این افزونه به شما امکان می دهد اندازه و حاشیه صفحه سفارشی را برای اسناد Google Docs خود تنظیم کنید. Google Docs تنوع زیادی با اندازه صفحه و حاشیه ارائه نمی دهد، بنابراین Page Sizer می تواند بسیار مفید باشد.

توجه به این نکته بسیار مهم است که Google Docs به دلیل داشتن مشکلاتی در قالب‌بندی  اسناد هنگام خروجی گرفتن معروف است، به همین دلیل است که استفاده از افزونه‌ای مانند  می‌تواند برای ظاهر سند شما بسیارعالی باشد.

Page Sizer رایگان است.

 

کلام آخر

در مجموع، Google Docs یکی از بهترین نرم افزارهای نوشتن است، بنابراین استفاده‌ نکردن از آن اشتباه بزرگی است. فقط مطمئن شوید که از افزونه‌های مفیدی استفاده می‌کنید که به شما به عنوان یک نویسنده کمک می‌کند. این لیست یک لیست کامل نیست، اما گزینه های کافی برای امتحان کردن دارد. از افزونه های مختلف یکی یکی استفاده کنید و بررسی کنید که کدام یک برایتان مناسب است.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *