blog

انواع مهارت‌های نوشتاری که همه‌ی افراد دانشگاهی باید در آن مهارت داشته باشند.

نگارش بخش مواد و روش ها

به چند نوع نویسندگی آکادمیک تسلط دارید؟

برای اطمینان از این‌که شغل آکادمیک شما تضمین‌کننده آینده‌تان است، باید یاد بگیرید که چگونه بنویسید.

همانطور که گرتا سولومون توضیح می‌دهد، اگرچه ربات‌ها در حال حاضر قادر به نشان‌دادن “همدلی، تفکر انتقادی، خلاقیت، استراتژی، تخیل و بینش” نیستند، اما انسان‌ها می‌توانند این کار را انجام دهند، و یک نوسنده با مدرک دکترا برای نوشتن در سطح بسیار بالایی آموزش دیده‌است.

انواع مختلفی از نوشتن وجود دارد که دانشگاهیان برای اهداف مختلف باید به آن تسلط پیدا کنند. از نوشتن پروپوزال تحقیقاتی گرفته تا پروپوزال کمک‌های مالی. نویسندگان حرفه‌ای باید با انواع مختلف نگارش به خوبی آشنا باشند.

برای اطمینان از موفقیت در نویسندگی آکادمیک، مهارت‌های نوشتاری خود را برای هر یک از انواع نوشتارهای آکادمیک تقویت کنید.

 

پروپوزال نویسی

به عنوان یک فرد دانشگاهی، ممکن است نیاز داشته باشید که پروپوزال تحقیقاتی یا پروپوزال‌های مالی تهیه کنید. یک پروپوزال تحقیقاتی خوب که با هدف ترسیم نقشه راه برای تحقیق شما نوشته می‌شود، به محققان این امکان را می‌دهد که بهترین برنامه‌ها را برای کار خود بریزند و شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانند. از نظر پروپوزال‌های کمک‌های مالی، کیفیت نوشتن می تواند به معنای واقعی کلمه باعث موفقیت یا شکست فرد شود.

هنگام نوشتن پروپوزال، ساختار سند خود را در نظر داشته باشید. یک ساختار خطی و متعارف (به عنوان مثال، عنوان، چکیده، فهرست مطالب، مقدمه، سؤالات تحقیق، بررسی متون، روش شناسی، نتیجه گیری و مراجع) به خوانندگان این امکان را می‌دهد که برنامه شما را به بهترین شکل ممکن دنبال کنند. در مورد پیشنهادات کمک هزینه، باید تا حد امکان در طرح کلی خود از نظر بودجه، اهداف، زمان بندی، صلاحیت‌ها و مستندات دقیق باشید.

برای این‌که خودتان را برای موفقیت در هر نوع نوشتاری آماده کنید، ویرایش‌کردن را فراموش نکنید. با ویرایش پروپوزال می‌توانید اطمینان حاصل کنید که محتوا، لحن، قالب و موارد دیگر پروپوزال شما مناسب و آماده برای ارسال است.

 

پایان‌نامه نویسی

یکی از انواع کلیدی دیگر در نگارش آکادمیک و حرفه‌ای، پایان‌نامه نویسی است. اکثر افراد دانشگاهی برای اخذ مدرک باید یک پایان‌نامه بنویسند. پایان‌نامه‌ها شامل تحقیقات طولانی درمورد ایده‌های بزرگ است. به این ترتیب، ساختار متن در این نوع اسناد و همچنین رعایت سایر قراردادهای نوشتاری دانشگاهی که شامل لحن، نقل قول ها و غیره است حائز اهمیت می‌باشد.

برای همه استدلال‌های موجود در پایان‌نامه خود از منابع قابل اعتماد استفاده کنید. علاوه بر این، تمام ایده‌هایی که از منبع دیگری ارجاع می‌شوند باید به درستی استناد شوند و باید به طورپیوسته طبق یک سبک مرسوم استناددهی شوند.

 

چکیده نویسی

اگر هنوز چکیده‌ای ننوشته اید، احتمالاً به زودی خواهید نوشت! در بین انواع نوشته‌های دانشگاهی، نوشتن‌ چکیده بسیار رایج است. بسیاری از موضوعات، گزارشات، مقالات و مطالعات با یک چکیده آغاز می‌شوند. چکیده برای خلاصه کردن تحقیق به طور مختصر و در عین حال انتقال مهم‌ترین جنبه‌های آن می‌باشد.

به طور کلی، چکیده‌ها معمولاً محدودیت‌های سختگیرانه‌ای برای تعداد کلمات دارند. توانایی انجام این کار به طور خلاصه و در عین حال گنجاندن اطلاعات مهم در آن، وظیفه نویسنده است. علاوه بر این، چکیده‌ها معمولا شامل تعدادی کلمات کلیدی هستند که شما آن‌ها را انتخاب می‌کنید.

 

مقاله نویسی

فرآیند مقاله‌نویسی در دنیای آکادمیک بسیار رایج است. برای موفقیت تحصیلی، توانایی نوشتن مقاله‌ی مناسب و خوب بسیار مهم است.

تهیه پیش‌نویس مقاله با در نظر داشتن هرگونه دستورالعملی که باید به آن توجه داشته‌باشید به شما این امکان را می‌دهد که مقاله را برای انتشار در مراحل اولیه آماده کنید و در زمان نیز صرفه جویی کنید. مطمئن شوید که تمام اطلاعات لازم را به ترتیب متعارف گنجانده‌اید. پس از تکمیل پیش‌نویس کامل مقاله خود، قبل از بازبینی آن، کمی استراحت کنید.

 

ایمیل نویسی

اگرچه نوشتن ایمیل و رسانه های اجتماعی فقط برای دنیای آکادمیک نیست، اما برای برقراری ارتباط با همکاران و ترویج تحقیقات خود باید با نوشتن آن‌ها به صورت حرفه‌ای آشنا باشید. برای هر دو نوع نوشتار، اختصار در جملات مهم است. همچنین تضمین یک قالب چشم نواز با دستور زبان کامل در سراسر متن ایمیل بسیار اهمیت دارد.

ارسال یک ایمیل مملو از اشتباه یا به اشتراک گذاری یک پست در یک پلتفرم اجتماعی یا سایت با قالب بندی ضعیف می‌تواند نشان‌دهنده تلاش کم شما در این زمینه باشد. برای اثبات حرفه‌ای بودن خود، مطمئن شوید که همه ایمیل‌ها و پست‌های رسانه‌های اجتماعی قبل از به اشتراک گذاری بدون خطا هستند.

 

نتیجه

آینده حرفه‌ی آکادمیک خود را با ایجاد مهارت‌های نوشتاری دانشگاهی تضمین کنید.

اگر نیاز به پیشرفت در انواع نوشتارهای آکادمیک داشته باشید یا فقط به کمی کمک برای ویرایش نوشته خود نیاز دارید، موسسه بیان اینجاست تا به شما کمک کند.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *