blog

نحوه اپلای کردن در کالج‌ های ایالات متحده، به عنوان یک دانشجوی بین المللی

نحوه اپلای کردن در کالج‌های ایالات متحده، به عنوان یک دانشجوی بین المللی

تحصیل در ایالات متحده به عنوان یک دانشجوی بین المللی فرصت خوبی برای افزایش تجربه آموزشی، گسترش آگاهی فرهنگی، بهبود مهارت‌های زبانی و رشد شبکه‌ای به منظور ایجاد و کشف فرصت‌های شغلی بیشتر است. چه به دنبال یک مؤسسه پژوهش محور یا علوم انسانی باشید، کالج ‌ها و دانشگاه‌ های زیادی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها مدرک معتبر بین‌المللی کسب کنید. با این حال، میزان کاری که باید برای اپلای در کالج یا دانشگاه‌های ایالات متحده انجام دهید را دست کم نگیرید. ما راهنمایی ایجاد کرده‌ایم تا مطمئن شویم هیچ یک از مراحل مهم را از دست نداده باشید:

 

برای اپلای کردن از قبل برنامه ریزی و یک جدول زمانی ایجاد کنید.

تعداد دانشجویان خارجی ثبت نام‌شده در کالج‌ها و دانشگاه‌های ایالات متحده از دهه 1950 هرساله افزایش یافته‌است، این بدان معنی است که رقابت بین متقاضیان خارجی نیز افزایش یافته‌است. برای اطمینان از اینکه شما با سایر داوطلبان متفاوت هستید، بسیار مهم است که زودتر برنتمه را شروع کنید و برای هر مرحله از فرآیند اپلای به اندازه کافی آماده شوید.

از آنجایی که بخش‌های زیادی با مهلت‌های زمانی متفاوت در برنامه وجود دارد، ایجاد یک برنامه برای کمک به سازماندهی شما و اطمینان از اینکه چیزی را از دست نمی‌دهید می‌تواند مفید باشد.

 

تحقیق کنید تا کالجی که با آن سازگاری دارید را پیدا کنید.

نزدیک به 6000 کالج و دانشگاه در ایالات متحده وجود دارد. بنابراین مدتی طول می‌کشد تا دانشگاهی را پیدا کنید که هم نیازهای علمی و هم نیازهای مالی شما را برآورده کند. US News رتبه‌بندی بهترین کالج های کشور را ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید رتبه‌بندی‌ها را بر اساس مکان، برنامه تحصیلی، ارزشمندی و غیره پیدا کنید.

علاوه بر در نظرگرفتن رتبه‌بندی یک کالج در سطح ملی، اندازه کلاس، نسبت دانشجو به استاد، امکانات ارائه شده و غیره را نیز برای اپلای در نظر بگیرید، زیرا این موارد همه عوامل مهمی در نوع تجربه شما هستند.

 

مهلت درخواست برای اپلای

هنگامی که لیستی از کالج هایی که برای آن‌ها درخواست می‌فرستید را تهیه کردید، مطمئن شوید که مهلت اپلای برای هر کدام را می‌دانید. در حالی که بسیاری از کالج ها با مهلت‌های یکسانی کار می‌کنند، اما بین المللی نیستند.

نکته: اکثر کالج ها اپلای مشترک را می پذیرند، که می تواند تعداد اپلای هایی که باید پر کنید را کاهش دهد.

 

الزامات برنامه

همچنین باید الزامات اپلای برای هر کالج را بررسی کنید. مطمئن شوید که به شرایط درخواست برای دانشجویان بین المللی توجه کافی دارید، زیرا شرایط برای دانشجویان داخلی متفاوت است.

1- مقاله پذیرش / بیانیه شخصی

مقاله پذیرش شما یکی از مهم ترین بخش های اپلای شما است. مقاله پذیرش این فرصت را به شما می‌دهد تا نشان دهید که در چه مواردی با سایر متقاضیان متمایز هستید و همچنین می‌توان از آن برای اعطای کمک مالی استفاده کرد.

2- توصیه‌نامه

حتی اگر کالجی به توصیه‌نامه نیاز نداشته‌باشد، اگر اساتیدی دارید که می‌توانند درباره‌ی شخصیت یا توانایی‌های شما به عنوان یک دانشجو صحبت کنند، توصیه نامه می‌تواند در روند اپلای مفید باشد.

3- ریزنمرات

از آن‌جایی که برنامه‌های درسی در کشورهای مختلف بسیار متفاوت است، احتمالاً باید ریزنمرات خود را توسط شخص ثالث تأیید‌‌شده ارزیابی و ترجمه کنید. دو مورد از رایج ترین موارد پذیرفته شده NACES و AICE هستند. به خاطر داشته باشید که این کار معمولا هزینه دارد و ممکن است کمی طول بکشد. بنابراین، اهمیت دارد که هنگام ایجاد جدول زمانی برنامه خود، این مورد را در نظر داشته باشید.

4- نمرات آزمون استاندارد

رایج ترین آزمون‌های استاندارد مورد نیاز برای اپلای SAT و ACT هستند. اگرچه در بسیاری از کالج ها این آزمون اختیاری است، اما شما باید تأیید کنید که آیا این مورد برای متقاضیان بین‌المللی صدق می‌کند یا خیر.

برخی از کالج ها فقط دانشجویانی را در نظر می‌گیرند که در محدوده امتیازی خاصی قرار دارند. بنابراین، نه تنها باید برای شرکت در آزمون برنامه‌ریزی کنید، بلکه باید برای آزمون نیز آماده شوید.

5- نمرات آزمون ESL

اکثر کالج ها از متقاضیان بین المللی می‌خواهند که در آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم شرکت کنند. رایج ترین این آزمون‌ها تافل و آیلتس هستند. شرایط نمره‌ ممکن است در کالج های مختلف متفاوت باشد. بنابراین، مانند سایر آزمون‌های استاندارد، باید آماده، برنامه‌ریزی‌شده و آماده‌ی شرکت در آزمون باشید.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از کالج ها مسئول پذیرش دارند که در کار با متقاضیان بین المللی تخصص دارند. بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید چه چیزی لازم است، می‌توانید با بخش‌های پذیرش تماس بگیرید و درخواست کمک کنید!

 

ویزای دانشجویی برای اپلای

پس از پذیرش اپلای، باید برای ویزای دانشجویی نیز درخواست دهید، که به شما امکان می‌دهد برای مدت زمان مشخصی در حین تحصیل در ایالات متحده زندگی کنید.

چند مرحله برای این فرآیند وجود دارد. اثبات این‌که شما به صورت تمام وقت ثبت نام خواهید کرد، اثبات بودجه کافی برای پرداخت هزینه تحصیل و قصد بازگشت به کشور خود – بنابراین تحقیق و برنامه‌ریزی ضروری است.

 

خدمات تصحیح و ویرایش

نگارش به بخش مهمی از تجربه آموزشی شما تبدیل خواهد شد – هم با مقالات پذیرش شما و هم با تکالیف کلاسی – و ما اینجا هستیم تا در طول دوران تحصیلی شما در دانشگاه با شما همکاری کنیم تا به شما کمک کنیم بهترین مقاله خود را بنویسید.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *