blog

با چه کسی می خواهید صحبت کنید؟ مجلات هدف

با چه کسی می خواهید صحبت کنید؟ مجلات هدف

اولین و مهمترین قدم برای به حداقل رساندن احتمال desk-reject این است که مجله هدف خود را با دقت انتخاب کنید. رایج ترین دلیل برای desk-reject این است که مقاله شما به سادگی با مجله مطابقت ندارد. گاهی اوقات، این عدم تناسب “مطلق” است، یعنی یک مقاله تجربی هرگز برای یک مجله مفهومی پذیرفته نمی‌شود و بالعکس. اما اغلب اوقات فقدان تناسب صرفاً به دلیل عدم ارتباط صحیح نویسندگان با گفتگوی مجله است (به نوشته  (Anne Huff’s  برای مجلات علمی مراجعه کنید). با ارسال به یک مجله، به یک مکالمه می‌پیوندید، که همه ما همیشه در «زندگی واقعی» انجام می‌دهیم.

پیوستن به یک مکالمه

تصور کنید که در کنار گروهی از غریبه‌ها ایستاده‌اید که درگیر یک بحث داغ و طولانی مدت هستند. اگر واقعاً بخواهید به آن بحث بپیوندید چه کار می کنید؟ بیشتر مردم مدتی گوش می‌دهند تا با مهم‌ترین شرکت‌کنندگان آشنا شوند و خلاصه‌ای از موضوع گفتگو را دریافت کنند. سپس ممکن است با احتیاط خود را معرفی کنند و سهمی متواضع ارائه‌دهند که با استدلالی که توسط یکی از افراد کلیدی مطرح شده‌است مرتبط است.

اگر این مورد پذیرفته‌شود، ممکن است مشارکت کمی بیشتر داشته باشند، اما همیشه مشارکتی که دیدگاه‌های دیگر را تایید می‌کند. هنگامی که آنها با گفتگو و بازیگران آن بیشتر آشنا شدند، ممکن است به تدریج شروع به ارائه پیشنهادات تحریک آمیز و رادیکال تر کنند. بعد از مدتی متوجه می شوند که گروه دیگر یک گروه غریبه نیست و خود به یکی از افراد کلیدی گفتگو تبدیل می شوند. این همچنین به این معنی است که آنها می توانند مکالمه را به مسیری کاملاً جدید ببرند.

در مقابل، برخی از افراد ممکن است این قراردادها را نادیده بگیرند و در اولین فرصت ممکن با مشارکت خود – که ممکن است کاملاً بی ارتباط با بحث باشد – وارد شوند. در بیشتر موارد پاسخ گروه این خواهد بود: شما چه کسی هستید؟ چطور جرات داری حرف ما را قطع کنی؟ اصلاً در مورد چه چیزی صحبت می کنید؟ آیا متوجه نشدید که این ربطی به بحث ما ندارد؟ یا… نمی‌دانید که ما مدت‌ها پیش به این موضوع فکر کرده‌ایم و استدلال‌های قطعی علیه آن وجود داشت؟

غالباً گروه افراد خارجی را حذف می کند و هر گونه اطلاعات بیشتر از او را نادیده می گیرد.

به ندرت، گروه می گویند: “بله، او نکته ای دارد.” معمولاً، این فقط در صورتی اتفاق می‌افتد که برخی از افراد گروه به هر حال در مورد نحوه انجام بحث شک داشته‌باشند و از اینکه یک «بیگانه» چیزی را که جرات‌گفتن آن را نداشتند سپاسگزار باشند.

مجلات هدف

مجلات آکادمیک جوامعی هستند که حول محور گفتگو می چرخند.

مجلات آکادمیک جوامعی هستند که حول گفتگوهای آکادمیک می چرخند، گفتگوهایی که ممکن است داغ باشند (به همان اندازه که می توان بحث های آکادمیک را داغ نامید) و طولانی مدت. متأسفانه، به نظر می رسد بسیاری از افراد آکادمیک هنگام سابمیت مقاله به یک مجله، عقلانی عمل نمیکنند را فراموش می کنند. به نظر می رسد بخش بزرگی از سابمیت ها به هر مجله از نوع زیر باشد:

سلام، تا به حال اسم من را نشنیده اید، اما لطفا به این مطلب هیجان انگیز و کاملا بی ربط که باید به شما بگویم گوش دهید. من حوصله گوش‌دادن به چیزی را که هیچ یک از شما قبلاً گفته‌اید را به خود نداده‌ام، اما گمان می کنم که به هر حال از شنیدن آنچه من باید بگویم جان می دهید.

افراد آکادمیک به طور مرتب مقالاتی را برای مجلاتی ارسال می کنند که به موضوعی می پردازند که قبلاً هرگز در مجله وجود نداشته است. حتی بدتر از آن، آنها هیچ تلاشی برای توضیح اینکه چرا آن موضوع ممکن است برای خوانندگان آن مجله مرتبط باشد، انجام نمی دهند. این روزها، اکثر ویراستاران مجلات با این موضوع با desk-reject سروکار دارند و اغلب نویسنده را متقاعد می‌کنند که ویراستاران در برابر تحقیقاتشان مغرضانه هستند. آنها اینطور نیستند، آنها فقط احساس می کنند که شما “در مکالمه وارد می شوید”.

چه باید کرد؟ 

قبل از سابمیت به یک مجله، واقعاً باید بدانید که چه مکالماتی در مجله در جریان است. آنچه می توانی انجام دهی این هاست. ابتدا از Publish یا Perish استفاده کنید تا متوجه شوید کدام مجلات در مورد موضوع شما منتشر می کنند. چند مجله انتخاب کنید و با دقت بیشتری در مورد آنها تحقیق کنید. در هر مرحله ممکن است تصمیم بگیرید که مجله مناسب نیست و به مجله بعدی بروید:

بیانیه ماموریت مجله و دستورالعمل های نویسنده را بیابید و آنها را به دقت بخوانید.
با جستجو بر اساس مجله در مخزن دانشگاه خود دریابید که آیا هیچ یک از همکاران شما در این مجله مطالبی را منتشر کرده اند یا خیر. از آنها راهنمایی بخواهید، اما توجه داشته باشید که تجربه یک فرد ممکن است معمولی نباشد.
با همکاران ارشدی که در مجلات مختلف چاپ کرده اند صحبت کنید. دریافت “احساس” برای یک مجله با تجربه همراه است. اغلب اوقات یک همکار ارشد می تواند فوراً به شما بگوید که “این یک مقاله نیست، بهتر است به … ارسال کنید.”
دریابید که آیا مجله راهنمای مشخص تری منتشر کرده است یا خیر. بسیاری از مجلات مقالاتی با عنوان “از ویراستاران…” یا “انتشار در…” منتشر می کنند که به تفصیل توضیح می دهند که چه چیزی از ارسالی ها انتظار می رود. جستجوی مجله با کلمات editor OR editors در قسمت عنوان باید دید کلی خوبی به شما بدهد. تصویر زیر نشان می دهد که چگونه می توانید این کار را در چند ثانیه در Publish یا Perish انجام دهید.

مجلات هدف

سه مقاله نماینده و اخیر را در این مجله بیابید که ترجیحاً با موضوعی مرتبط با مقاله شما سروکار دارند. از اینها به عنوان مقالات مدل برای بقیه مراحل آماده‌سازی مقاله خود استفاده کنید که در شش مرحله بعدی توضیح داده خواهد شد.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *