blog

استفاده از زمان های گذشته و حال در نگارش تحقیق

استفاده از زمان های گذشته و حال در نگارش تحقیق.

اگرچه زبان انگلیسی سیستم زمانی پیچیده‌ای دارد، اما گذشته‌ساده و حال‌ساده رایج ترین زمان ها در مقالات تحقیقاتی هستند که با زمان حال کامل و گذشته‌کامل تکمیل می شوند. کلمه «کامل» در این مورد به معنای «کامل» یا «کاملاً انجام‌شده» است. زمان‌های «کامل» برای توصیف دو رویداد و مشخص‌کردن ارتباط آن دو با زمان استفاده می‌شود.

یک مقاله پژوهشی معمولی از فرمت IMRaD پیروی می کند و تعداد دفعات استفاده از زمان‌معین بسته به بخش مقاله متفاوت است: به عنوان مثال، مقدمه، از ترکیبی از زمان‌های حال و زمان‌گذشته استفاده می کند در حالی که زمان‌گذشته بیشتر در بخش نتیج استفاده می شود. در اینجا یک راهنمای مختصر برای استفاده از چهار نوع زمان، یعنی گذشته ساده، حال ساده، حال کامل و گذشته کامل وجود دارد.

 

زمان گذشته‌ ساده

از گذشته‌ساده برای توصیف اعمال یا رویدادهای خاصی که در گذشته رخ داده‌اند و به زمان‌حال مرتبط نیستند، استفاده کنید. در اینجا چند جمله به زمان‌گذشته‌ساده آورده‌شده‌است. «ما 5 گیاه را به طور تصادفی انتخاب کردیم»« تاناکا گزارش داد که 1000 دانه گندم 40 گرم وزن دارد»«واتسون و کریک مقاله مهم خود را در مورد ساختار DNA در سال 1953 منتشر کردند. »

 

زمان حال‌ ساده

از زمان حال ساده برای بیان چیزی که به طور کلی درست است و بعید است که تغییر کند، استفاده کنید، مانند «خورشید از شرق طلوع می‌کند»، «نوزادان معمولاً از دو سالگی شروع به صحبت می‌کنند» و «در ماه جولای و آگوست، در بخش هایی از هند بیشتر باران می‌بارد. ». همچنین برای نشان‌دادن نتایج تحقیقاتی که معتقد هستید درست و مرتبط با تحقیق حاضر شما هستند، از حال ساده استفاده کنید، همانطور که در «رابینسون معتقد است خیساندن دانه‌ها در اسیدهای قوی به شکستن خواب بذر کمک می‌کند».در نهایت، هنگام صحبت در مورد مقاله تحقیقاتی که می نویسید، از حال‌ساده استفاده می شود، «همانطور که در بخش 2.3 مزایای خیساندن دانه ها قبل از کاشت آنها را مورد بحث قرار می دهد. »

 

زمان‌حال کامل

از زمان حال کامل برای صحبت در مورد یک رویدادگذشته که به زمان حال مرتبط است. برای صحبت در مورد روندها یا در مورد رویدادهایی که اخیراً به پایان‌رسیده یا رخ داده‌اند یا همچنان ادامه دارند، استفاده کنید. مانند «استفاده از تلفن همراه یا تلفن همراه برای دسترسی به اینترنت اخیرا افزایش یافته‌است.» و «توربین های چند مگاواتی در اروپا برای سایت های فراساحلی استفاده‌شده‌است.»

 

زمان گذشته‌ کامل

از گذشته‌کامل برای توصیف دو رویداد‌گذشته مرتبط که در زمان‌های مختلف در گذشته رخ داده‌اند استفاده کنید. مانند «در زمان کاشت بذرها، دانه‌ها قبلاً جوانه‌زده بودند» و «آن دسته از شرکت کنندگانی که قبلاً در معرض تشعشعات قرار گرفته‌بودند، حذف شدند.»

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *