blog

چگونه برای مقاله تحقیقاتی خود، مخاطب شخصی بسازید؟

چگونه برای مقاله تحقیقاتی خود، مخاطبان شخصی بسازید؟

درخواست‌های پذیرش مقالات در مجلات گاهی شامل درخواستی از سوی سردبیر جهت به اشتراک‌گذاری و تبلیغ مقاله به صورت آنلاین است. این موضوع قابل درک است. مجله تمایل دارد مقاله شما تا حد امکان به طور گسترده خوانده شود و مورد استناد قرار گیرد و به نوبه خود از افزایش پوشش و اعتباری که در پی آن خواهدآمد بهره‌مند شود. همچنین این موضوع به وضوح برای شما به عنوان نویسنده ارزشمند است. اما توسعه تحقیق کاری دشوار است. شما در حال رقابت برای جلب توجه آنلاین مخاطبان هدف مقاله خود هستید (که بیشتر،تبلیغات روزانه در آن انجام می‌شود.) در محیطی که در آن محتوای بیشتری نسبت به قبل ایجاد و مصرف می‌شود.

به عنوان مثال، یک مطالعه بر روی داده‌های تولیدشده در سال 2018 نشان داد که در هر دقیقه از روز بیش از 470000 توییت و 49000 پست اینستاگرام منتشر می‌شود، در حالی که کاربران بیش از 4 میلیون ویدیو را نیز تماشا می‌کنند.

برای محققانی که مجموعه مهارت‌های اصلی آن‌ها شامل تبلیغات آنلاین نمی‌‌شود، این کار می‌تواند غیرقابل حل به نظر برسد. در مواجهه با این چالش، تکیه صرف به پوشش رسانه‌ای پراکنده، تمایل به کمی هیجان‌ برای جلب توجه مخاطبان هدف و یا حتی اجتناب از آن، می‌تواند جذاب باشد.

اما راه دیگری نیز وجود دارد. مخاطبان هدف شخصی خود را از طریق بازاریابی محتوا در کانال های آنلاین موجود بسازید. در این پست شما را از طریق یک فرآیند ساده برای یافتن و دسترسی به کانال‌های آنلاینی که می‌توانید برای ایجاد مخاطبی که تحقیقات خود را به آن‌ها تبلیغ کنید، راهنمایی می‌کنیم.

 

ایجاد مخاطبان هدف شخصی

توانایی شما در ایجاد علاقه به مقاله جدید در مخاطبان هدف، تابعی از کیفیت و تازگی تحقیق شما (که برای مثال باعث علاقه رسانه‌ها می‌شود) و تعداد افرادی است که می‌توانید مستقیماً در مورد کار خود اطلاع دهید، است. این گروه از افراد، مخاطبان هدف شخصی شما هستند. مجموعه ای از همکاران و دنبال‌کنندگان که قبلاً به کاری که انجام داده‌اید، علاقه نشان داده‌اند. مخاطب شخصی کسی است که تا حدودی بر او کنترل دارید و به هیچ سازمان یا پلتفرمی وابسته نیست. در زمینه‌های دیگر، مانند بازاریابی و روزنامه‌نگاری ، مخاطبان شخصی به‌عنوان قدرت استراتژیک واقعی برای ایجاد علاقه‌مندی به کار جدید تلقی می‌شوند که برای «صاحب» مخاطب ارزش قائل می‌شود.

استراتژی انتشار مقاله در مجله مورد نظر شما از نظر زمان و تلاشی که باید صرف کنید، اوج و فرودهایی دارد. با ایجاد و رشد مخاطبان شخصی و آماده شدن برای تبلیغ کار خود  ظرفیت خود را برای تأثیرگذاری بیشتر با تحقیقات جدید و مهم افزایش دهید.

این فرآیند اساسی، بسیار ساده است:
 • طیف وسیعی از کانال‌های آنلاین راکه می‌توانید و قصد دارید به آن‌ها دسترسی داشته باشید، انتخاب کنید.
 • محتوای جالب مربوط به حوزه تحقیقاتی خود را به طور مداوم در آن کانال‌ها ایجاد کنید.
 • در زمان مناسب، آخرین مقاله خود را برای این مخاطبان تبلیغ کنید.

همانطور که مخاطبان هدف شما رشد می‌کنند، تاثیرگذاری شما نیز افزایش می‌یابد. هنگامی که سعی در تطابق‌دادن این کانال ها دارید، متوجه خواهید شد که انواع کانال‌ها در دسترس شما هستند. اجازه دهید با برخی از آن‌ها شروع کنیم که ممکن است مخاطبان هدف به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

 

کانال های شخص ثالث موجود خود را شناسایی کنید.

برای شروع، به کانال‌های ارتباطی خارجی که از قبل برای شما باز است نگاه کنید. اگر بتوانید این کار را به گونه‌ای انجام دهید که به نفع صاحبان آن پلتفرم‌ها باشد، احتمالاً به حمایت و تبلیغ کار شما نیز کمک می‌کند.

در زیر فهرستی از کانال‌های آنلاین رایجی که توسط ارگان‌هایی که از به اشتراک‌گذاشتن مقالات تحقیقاتی موفق شما سود میبرند، آمده است.

به هر کدام از این کانال‌ها که برای شما مناسب است، نگاهی بیندازید که آیا بخش های خبری یا وبلاگ هایی که بتوانید مقالات مربوط به کار خود را در آن‌ها به اشتراک بگذارید را دارند؟ و در صورت نیاز با افرادی که آن‌ها را مدیریت می کنند، تماس بگیرید تا نحوه مشارکت را متوجه شوید:

 • اعطای کمک مالی به وب سایت‌های سرمایه گذار
 • مؤسسه داخلی و یا وبسایت دپارتمان شما
 • وبسایت‌های اعضا و انجمن‌های حرفه‌ای که شما به آن‌ها تعلق دارید.
 • وبلاگ های شخصی شرکا و همکاران شما
 • وبسایت یا وبلاگ یک شرکت درگیر در تحقیقات مشابه
 • وبسایت‌های حرفه‌ای و وبلاگ های منتقدان در زمینه کاری شما
 • وبسایت‌های پژوهشی برای همکاری‌هایی که داشته‌اید.

این کانال‌ها از قبل راه‌اندازی شده‌اند و از شما نمی‌خواهند محتوای خود را در زمان مناسب به شخص مناسب ارسال کنید. اما مطمئناً کانال‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند به شما در ایجاد آن مخاطبان شخصی کمک کنند.

حساب های رسانه های اجتماعی و پلتفرم‌های شبکه خود را بررسی کنید.

درست همانطور که کانال‌ها را در بخش قبل ارزیابی کردید، اکنون به تمام وب‌سایت‌ها و حساب‌های رسانه اجتماعی مختلفی که قبلاً راه‌اندازی کرده‌اید یا می‌توانید شروع به استفاده از آن‌ها کنید، نگاهی بیندازید. لیست پلتفرم های رایج زیر نقطه‌ی خوبی برای شروع است:

هر ابزاری که برای پیگیری نتایج علمی خود استفاده می‌کنید، می‌تواند کانالی را نیز برای به اشتراک‌گذاشتن کار شما ایجاد کند. برخی از پلتفرم‌های محبوب کاربران را قادر می‌سازد اخبار و به‌روزرسانی‌هایی را به اشتراک بگذارند که باعث علاقه‌مندی در کل سابقه انتشار شما گردد.

مطمئناً همه این پلتفرم‌ها به شما مربوط نخواهد شد اما به هر یک از آن‌ها نگاهی بیندازید و سعی کنید بهترین گزینه‌ها را برای دستیابی به افراد مناسب تعیین کنید.

همچنین می‌توانید بسیاری از این کانال‌ها را به‌عنوان «کانال‌های ثانویه» در نظر بگیرید. پلتفرم‌هایی که در آن‌ها فقط لینک‌هایی را به قسمت‌هایی از محتوایی که در جای دیگر ایجاد شده‌ است، به اشتراک می‌گذارید، نه پلتفرم‌هایی که زمان و تلاش خود را برای ایجاد محتوای جدید اختصاص دهید.

مجموعه کانال های شخص ثالث ذکرشده در بالا و رسانه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های شبکه که در این‌جا توضیح داده‌شده‌است، طیف وسیعی از فرصت های بالقوه را برای شما برای ایجاد مخاطب پوشش می دهد. اما یک قطعه دیگر در این پازل وجود دارد.

 

در مورد مخاطبان هدف وبسایت خودتان چطور؟

وبسایت شخصی شما کانال مهمی برای برقراری ارتباط با مخاطبان هدف است. همچنین کانالی است که شما بیشترین کنترل را روی آن دارید. وقتی صحبت از ایجاد یک مخاطب شخصی می شود، وبسایت شما واقعاً می‌تواند نقش بزرگ یا کوچک مدنظر شما را ایفا کند. برخی از دانشگاهیان از وب‌سایت‌ها به‌عنوان نمونه کارها ساده استفاده می‌کنند. و همان کار را به عنوان یک CV یا نمایه آنلاین در وبسایت دانشگاه انجام می‌دهند. افراد دیگر نیز به طور فعال وبلاگ می‌نویسند و آن را به روز می‌کنند و مطالب جالبی را برای مخاطبان هدف مختلف به اشتراک می‌گذارند، که در واقع می‌تواند منجر به بهبود نگارش مجله شما نیز شود.

استفاده از یک وبسایت شخصی به عنوان ابزاری برای ارتقای مقالات جدید و سایر نتایج علمی، خدمت مهمی برای علاقه‌مندان به کار شما است. افرادی که صحبت‌های شما را در یک کنفرانس می‌شنوند، نقل قولی را که در یک خبر ارائه کرده‌اید می‌بینند یا نام شما را از استناد یا مقاله ژورنالی به خاطر می‌آورند، معمولاً وبسایت شخصی شما را جستجو می‌کنند تا بیشتر در مورد فعالیت‌های شما بدانند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که وبسایتی با کیفیت در اختیار آن‌ها قرار می‌دهید که در آن اطلاعات واضح و سازگار باشد و تا حد امکان به روز نگه داشته شود.

البته، اولویت‌ و زمان‌بندی هر کسی متفاوت است و نحوه استفاده از وب‌سایت یک تصمیم شخصی است. اما راه‌های مختلفی برای فعال‌تر کردن سایت و مفیدتر کردن آن برای مخاطبان هدف، وجود دارد.

در این‌جا چند رویکرد مختلف را آورده‌ایم:
 • فید توییتر خود را درج کنید.این به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد آخرین بینش‌ها و منابعی را که به اشتراک می‌گذارید را مشاهده کنند.
 • امضای LinkedIn خود را درج کنید. این امضا مستقیماً آخرین به‌روزرسانی‌ها را نشان نمی‌دهد.اگر به طور منظم منابع را در LinkedIn به اشتراک بگذارید،این امضای‌ساده به کاربران وبسایت امکان می‌دهد به راحتی به نمایه شما دسترسی پیدا کنند و با شما ارتباط برقرار کنند.
 • فعالیت ResearchGate بخش یا مؤسسه خود را درج کنید. ResearchGate در حال حاضر سه نوع پلاگین مختلف را ارائه می‌دهد که می‌توانند به سایت شما اضافه شوند. این‌ها آمار اعضای ResearchGate در بخش یا مؤسسه شما یا فرصت‌های شغلی را نشان می‌دهند.این افزونه‌ها به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شوند.
 • فهرست انتشارات را درج کنید،به آن پیوند دهید،یا آن را کنترل کنید.تمام خروجی‌های علمی قابل استناد شما را می‌توان در فهرستی در وبسایت شما جمع آوری کرد و با کمی تلاش به‌روز نگه‌داشت. این به نشان‌دادن فعالیت شما به عنوان یک محقق و ارائه زمینه کلی برای هر قطعه‌جدید از کار کمک می‌کند.اگر این مطلب به ترتیب زمانی معکوس نگه داشته‌شود یعنی جدیدترین قطعه در بالا،برای خوانندگان مفیدتر خواهدبود.
 • پیوند‌دادن قطعات کوتاه به محتوای‌های دیگر. هر بار که مقاله جدیدی تولید می‌کنید،در مطبوعات نقل قول می‌کنید یا کار خود را در وبسایت‌های دیگر نشان می‌دهید،فرصتی است تا به‌راحتی یک محتوا برای وبسایت خود ایجاد کنید.این قطعات فقط باید چند پاراگراف و یک پیوند به‌ اصل داشته‌باشد تا ارزشمند باشد.از ابزارهای ساده‌ای مانند Google Alerts برای ردیابی خودکار نام‌های جدید یا منطقه تحقیقاتی خود در شبکه استفاده کنید.

اگر رضایت‌خاطر دارید که اطلاعات موجود در وبسایت شما نمایانگر آن است که شما چه کسی هستید و چه می‌کنید و تعدادی از عناصر پویایی که به راحتی مدیریت می‌شوند و در بالا ذکر شده‌است را نیز به‌کار می‌برید،در جایگاه بسیار خوبی برای استفاده بهتر از تحقیقات خود قرار دارید.

 

نتیجه

اکنون باید یک نمای کلی واضح و دقیق از تمام کانال‌های مختلفی که می‌توانید برای دسترسی به مخاطبان هدف خود در زمان به اشتراک‌گذاری مقاله جدید استفاده کنید، داشته‌اشید. با داشتن این دانش، می‌توانید یک استراتژی بر اساس برنامه خود ایجاد کنید تا مخاطب شخصی برای خودتان بسازید و مقالات جدید را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *