blog

وب سایت ها و ابزارهای نوشتاری مفید برای نویسندگان مختلف

وب سایت ها و ابزارهای نوشتاری مفید برای نویسندگان مختلف

‌در طول سال‌ها، فهرست طولانی‌ای از وب‌سایت‌ها و ابزارهای مفید برای نویسندگان گردآوری شده‌است، ما قصد داریم آن ها را به اشتراک بگذاریم تا به شما کمک کنیم مهارت‌های نوشتاری خود را در هر مرحله از فرآیند نوشتن، از تحقیق گرفته تا نگارش و انتشار، بهبود ببخشید.

 

برای دانشجویان و دانشگاهیان

Paperity یک گردآورنده چند رشته‌ای مجلات و مقالات با دسترسی آزاد است. رشته‌ی تحصیلی شما هرچه باشد، Paperity به شما این امکان را می دهد که به تحقیقات مرتبط بدون نیاز به پرداخت حق عضویت دسترسی داشته‌باشید.

هدف PaperHive ساده‌سازی ارتباطات تحقیقاتی، فراهم کردن بستری برای دانشجویان و دانشگاهیان برای بحث، حاشیه‌نویسی و بررسی مقالات و کتاب‌های پژوهشی است.

Overleaf روند نوشتن مقالات علمی و فنی را سریع تر و آسان تر می کند. این یک محیط LaTeX آنلاین و ابزاری غنی برای نوشتن و انتشار متن است. همچنین برای نویسندگانی که نیاز به همکاری به موقع دارند، بسیار مناسب است.

Purdue OWL منبعی مفید برای کسب اطلاعاتی در مورد نحوه استناد صحیح به منابع هنگام استفاده از محبوب ترین شیوه‌نامه‌ها، از جمله APA، MLA، و شیوه‌نامه سبک شیکاگو است.

Magoosh آمادگی آزمون آنلاین را برای SAT، MCAT و بسیاری دیگر را فراهم می کند. با کمک آزمون های تمرینی و درس های ویدیویی، در کمترین زمان برای آزمون آماده‌خواهید‌شد.

وبسایت ها و ابزارهای مفید برای نویسندگان

برای نویسندگان

Simplenote یک برنامه یادداشت برداری است که به شما کمک می کند ایده های داستانی خود را ضبط، سازماندهی و به خاطر بسپارید تا زمانی که زمان نوشتن فرا رسید، آماده باشید.

National Novel Writing Month,، که هر ماه نوامبر برگزار می شود، به شما این فرصت را می دهد تا هدف بلندپروازانه و البته سرگرم‌کننده  نوشتن یک رمان کامل در یک ماه را دنبال کنید. این یک راه عالی برای پیداکردن جامعه‌ای از نویسندگان با هدف تشویق و ایجاد انگیزه است.

WritingPrompts.com به شما کمک می کند تا از فریزشدن مغز جلوگیری کنید. این سایت با ارائه بیش از 100 صفحه دستور نوشتن، با ایده های جدید روزانه، الهام و انگیزه‌ای برای شروع نوشتن را فراهم می کند.

Helping Writers Become Authors کتاب های الکترونیکی، پست های وبلاگ، پادکست، و هر چیز دیگری که برای تبدیل‌شدن به یک نویسنده داستان نویس بهتر و انتشار کتاب خود نیاز دارید، ارائه می دهد.

Scrivener یک پلتفرم نوشتاری قدرتمند برای سازماندهی ایده های شما و نوشتن کارآمد است. این برنامه به ویژه برای کار با اسناد طولانی خوب است، که آن را در بین رمان نویسان بسیار محبوب می کند.

وبسایت ها و ابزارهای نوشتاری مفید برای نویسندگان مختلف

برای همه نویسندگان

Inklyo.com به نویسندگان در همه زمینه‌ها کمک می کند تا مهارت های خود را بهبود بخشند. منابع این سایت شامل دوره‌ها، کتاب های الکترونیکی، مقالات و غیره است. اگر در نویسندگی به مشاوره نیاز دارید، این وبسایت جایی است که باید بروید.

The Write Life پست های وبلاگ روزانه را با توصیه‌های مربوط به نوشتن، مشاغل آزاد، انتشار و حتی بازاریابی کتاب منتشر می کند.

Grammar Girl با انتشار مداوم نکات گرامر و کاربرد واضح، مفید و سرگرم کننده در دنیای گرامر به یک مرجع تبدیل شده است.

LearnEnglish، منبعی از شورای بریتانیا، درس ها و دوره‌های گرامر و واژگان را ارائه می دهد. اگرچه در درجه‌ی اول برای کسانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند در نظر گرفته‌شده‌است، اما یک منبع مفید برای کسانی است که نیاز به تجدید نظر در گرامر زبان انگلیسی داشته‌باشند یا صرفاً به زبان انگلیسی علاقه‌مند هستند.

دفترچه یادداشت ClickUp در پایین مرورگر شما باقی می‌ماند و به نویسندگان اجازه می‌دهد تا به راحتی یادداشت‌های نامحدودی را بنویسند و به آن دسترسی داشته باشند و کاملا رایگان است.

وبسایت ها و ابزارهای مفید برای نویسندگان مختلف

نتیجه

ما امیدواریم که این وب سایت ها و ابزارها برایتان مفید باشد. هنگامی که مهارت های نوشتاری خود را ارتقا دادید و از آن ها برای تکمیل پیش نویس استفاده کردید، در نظر داشته باشید که کار خود را به صورت حرفه‌ای توسط تیم ویراستاران بیان ویرایش و تصحیح کنید. آن ها به‌ شما کمک می کنند تا نوشته‌های خود را بهبود ببخشید. همچنین شما را آماده‌می‌کنند تا افکار و ایده‌های خود را با جهان به اشتراک بگذارید.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *