10 پادکست مفید برای محققان

‎همه‌گیری  کرونا برای بسیاری از ما دوران سختی بوده‌است، چرا که بر سلامت جسمی و روانی ما تأثیر گذاشته‌است. بسیاری از افراد با اضطراب، افسردگی، ترس و استرس به‌ویژه زمانی که تنها هستند به سختی کنار می‌آیند. موج دوم و سوم کرونا، امتحانات، نگارش مقالات، جستجوی مجلات مرتبط برای ارسال مقاله، کار آزمایشگاهی وحضور در کلاس‌ها اتفاقات زیادی هستند که به یکباره اتفاق می‌افتند بنابراین یک محقق نیاز به استراحت نیز دارد. وقتی کسی نباشد که بتوانید نگرانی هایتان را با او در میان بگذارید و کمک بخواهید، این پادکست های شگفت انگیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید بر اضطراب خود غلبه کنید. این پادکست‌ها ممکن است دیدگاه شما را نیز تغییر دهند!

 

1- پادکست The Happiness Lab

دکتر لوری سانتوس از دانشگاه ییل، مجری این پادکست‌آکادمیک، معتقد است که می تواند با به اشتراک‌گذاشتن داستان‌های الهام‌بخش به ما کمک کند تا شادی خود را پیدا کنیم. این پادکست بر اساس دوره روانشناسی که او در دانشگاه ییل تدریس می کند،است. او قصد دارد با به اشتراک گذاشتن بینش‌های مبتنی بر شواهد، توضیح دهد که عملکرد ذهن ما چگونه است. قسمت «به دیگران کمک کنید تا به خودتان کمک کنند» ا بسیارتوصیه می‌شود. قسمتی که شاگردش، لیام الکیند، نحوه مبارزه با احساسات منفی در طول همه‌گیری را با کمک به دیگران به اشتراک می‌گذارد. متخصص، دیوید دستنو در مورد اینکه چگونه کمک به دیگران می‌تواند رفاه ما را بهبود ببخشد، صحبت می‌کند.

 

2- پادکست Self-Compassionate Professor

این پادکست توسط دکتر دانیل د لا ماره میزبانی می‌شود، جایی که او با کارشناسان دانشگاهی که با غلبه بر موانع روان‌شناختی متعدد، شغلی برای خود ایجاد کرده‌اند، مصاحبه می‌کند. هدف این پادکست کمک به دانشگاهیان برای یافتن سلامتی و معنا در زندگی تحصیلی است. دکتر دانیل به عنوان یک مربی سلامت شغلی کار می کند و با تشویق آن‌ها به هموار کردن مسیرهای شغلی خلاقانه و معنادار، چه در داخل و چه در خارج از دانشگاه، به اساتید و دانشگاهیان حرفه خود کمک می‌کند.

اگر می‌خواهید حرفه‌تان را مجددا طراحی کنید، به قسمت «کنترل حرفه‌تان را با دکتر سارا هاچینسون در دست بگیرید» گوش دهید، در این قسمت دکتر سارا پس از سال‌ها تلاش در مورد این که  چگونه کار خود را ایجاد کرده است، صحبت می‌کند.

 

3- پادکستHidden Brain

این پادکست توسط شانکار ودانتام، خبرنگار علوم اجتماعی رادیو عمومی ملی میزبانی می‌شود، که با کنجکاوی خود در مورد «چرا مردم آن‌گونه رفتار می‌کنند» انگیزه این کار را به دست آورد. در این پادکست، او با کارشناسان رشته‌های مختلف در مورد ظرایف و پیچیدگی‌های ذهن انسان صحبت می‌کند.

“مهربان بودن با خود” اپیزودی است که در مورد انتقاد از خود و نحوه مبارزه با آن از طریق مهربانی با خود صحبت می کند.

 

4- پادکست The Overwhelmed Brain

پادکست Overwhelmed Brain اثر Paul Colaianni پادکستی مبتنی بر کتاب او ” مغز غرق‌شده: رشد شخصی برای متفکران انتقادی”  و فلسفه یافتن ریشه‌های احساسات ما است. این پادکست آکادمیک جنبه‌های مختلف رفاه را به روشی مرتبط مورد بحث قرار می‌دهد و هدف آن مدیریت آسان موقعیت‌های دشوار است. اگر در احساسات خود غرق شده اید و نمی دانید منبع آن کجاست، این پادکست برای شماست!

یکی از قسمت‌ها، «یادگیری کنترل واکنش‌ها و واکنش‌های بیش از حد » در مورد چگونگی کنترل واکنش‌هایمان و مقابله با موقعیت‌های دشوار صحبت می‌کند.

 

5- پادکست Speaking of Psychology

انجمن روانشناسی آمریکا پادکست «Speaking of Psychology» را تهیه کرده‌است و کیم آی میلز میزبان آن است،این پادکست می تواند به عنوان یک پادکست انگیزشی برای محققان باشد. این پادکست شامل گفتگو با متخصصان روانشناسی، کاوش در اعماق پتانسیل های انسانی، و بحث در مورد چگونگی توسعه مهارت های اجتماعی است.اپیزود «چرا ما دچار فرسودگی شده‌ایم؟ و در مورد آن چه کنیم؟» دکتر کریستینا ماسلاخ، روانشناسی است که به چالش‌ها و مسائل مربوط به «فرسودگی شغلی» می‌پردازد و در مورد راهکارهای مقابله با آن صحبت می‌کند.

 

6- پادکست Happier Podcast with Gretchen Rubin

این پادکست، با حضور گرچن روبین، روش‌های بهسازی خود و عادت‌هایی که زندگی را برای ما بهتر، سالم‌تر، شادتر و سازنده‌تر می‌کند، بررسی می‌کند. در قسمت ” فرار از حالت زامبی، به مردم کمک کنید “نه” بگویند و با چه چیزی تمایل دارید شناخته شوید؟ “ روبین با یک متخصص در مورد چگونگی ترک عادت موافقت با همه چیز و یادگیری “نه” گفت و گو می کند. نیویورک تایمز گرچن روبین  را “ملکه خاطرات خودیاری” نامیده‌‌است.

 

7- پادکست The Mental Illness Happy Hour

ما اغلب با این عبارت مواجه می شویم که «هیچ اشکالی ندارد اگر خوب نیستید»، اما چگونه باید تشخیص دهیم که خوب هستیم یا نه؟ این پادکست شما را با چند مکالمه الهام بخش و جالب در مورد خوب زیستن پوشش می دهد. همچنین به افراد کمک می کند چالش های سلامت روان خود را شناسایی کنند. کمدین پل گیل مارتین میزبان این پادکست هفتگی یک ساعته است که در آن با کارشناسان، پزشکان، کمدین ها و هنرمندانی با پیشینه‌های مختلف مصاحبه می کند و بینش هایی در مورد آسیب، ترس و تفکر منفی آنها به دست می آورد.

این پادکست فقط برای محققان نیست، بلکه برای هر کسی است که می‌خواهد سلامت روانی خود را بهبود ببخشد.در اپیزود “اضطراب” جو لیست، یک کمدین و یک پادکستر است که تجربیاتش را در مورد اضطراب و حملات پانیک به اشتراک می‌گذارد و چگونگی برخورد با این  مسائل را نشان می‌دهد.

 

8- پادکست Not Another Anxiety Show

در این پادکست، کلی واکر به عنوان میزبان با مهمانان درباره اضطراب صحبت می کند. نکاتی را در مورد شیوه‌های مراقبت از خود و غلبه بر اضطراب از طریق تفکر مثبت ارائه می‌دهد. در اپیزود «یک فرد بسیار حساس با آوریل اسنو»، واکر و آوریل اسنو به عنوان روان درمانگر، در مورد معنای یک فرد بسیار حساس (HSP)، چگونگی شناسایی خود به عنوان یک  فرد HSP، چگونگی ارتباط اضطراب با HSP و چگونه به عنوان یک فرد دارای HSP بر اضطراب غلبه کنیم؟،  صحبت می‌کنند.

 

9- پادکست Not Another Anxiety Show

این پادکست در مورد نحوه عملکرد ذهن و بدن در موقعیت‌های مختلف صحبت می کند. راب دیال  میزبان این پادکست است و مجموعه عواملی که می‌توانند بر سلامت روان تأثیر بگذارند، علاوه بر راهکارهایی برای مقابله با افکار منفی را مورد بحث قرار می دهد. “چگونه گفت و گوی درونی منفی خود را از بین ببریم؟” یکی از قسمت های این پادکست است که راب در مورد راه های مثبت برای ساختار زندگی صحبت می‌کند.

 

10- پادکستThe SOS show with Suchita

پادکست SOS که توسط Ep.Log Media & Metaphysical Lab تهیه شده و توسط سوشیتا بهاتیا میزبانی می‌شود، درباره تصورات نادرست در مورد سلامت روان صحبت می‌کند. سوشیتا با کارشناسان،«مبارزان» و «افراد شجاع» درباره چگونگی‌شکستن تابوهای مربوط به سلامت روان که در اکوسیستم فرهنگی ما ایجاد می‌شود صحبت می‌کند.

 سوگیری ها در همه جوامع بشری وجود دارد و ناگزیر بر نحوه تفکر افراد نیز تأثیر می گذارد. اگر برای مقابله با سوگیری ها در محیط کار آکادمیک تلاش می‌کنید، به  قسمت «تعصبات انسانی چگونه می تواند بر سلامت روان فرد تأثیر بگذارد؟» گوش دهید. این اپیزود در مورد اینکه چگونه سوگیری‌ها بر رفاه فرد تأثیر می‌گذارد و نحوه عملکرد در چنین شرایط دشواری صحبت می‌کند.

 

کلام آخر

این‌ها ده پادکست برتر از پادکست‌هایی هستند که در مورد مسائل مربوط به سلامت روان صحبت می‌کنند. همچنین بینش‌هایی در مورد تمرین مهربانی با خود، عشق به خود و مراقبت از خود ارائه می‌دهند. این پادکست‌ها همچنین استراتژی‌هایی را برای مدیریت سلامت روان و بستری برای تقویت گفتگوی معنادار ارائه می‌دهند. علاوه بر تمرین خودمراقبتی، محققان می‌توانند به دنبال جوامع یا انجمن‌هایی باشند که تعامل مثبت با محققان دیگری که چالش‌های مشابهی با دانشگاه دارند، تقویت کنند.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *