blog

نحوه نگارش و بهبود پروفایل پژوهشی

نحوه نگارش و بهبود پروفایل پژوهشی

برای به دست آوردن دیدگاه و شناخت مناسبی در رشته خود، باید دستاوردهایتان را در پروفایل پژوهشی خود به نمایش بگذارید. اکنون، بیش از هر زمان دیگری، دیدگاه دیجیتالی برای موفقیت در زمینه مورد نظر شما بسیار مهم است. اگر پروفایل پژوهشی خود را به درستی توسعه ندهید، به موفقیت و شناختی که شایسته آن هستید، نخواهید رسید. در این مقاله، ما فرآیند نوشتن پروفایل پژوهشی و نکاتی برای بهبود آن ارائه خواهیم کرد.

 

پروفایل پژوهشی چیست؟

پروفایل پژوهشی جایی منحصر به فرد در اینترنت است که به راحتی تمام کارهای حرفه ای شما را خلاصه می کند. این پروفایل خلاصه ای از شخصیت حرفه ای و مشارکت های شما در حوزه کاریتان را به جهانیان نشان می دهد.

همچنین به شما امکان می‌دهد فهرست انتشارات خود را برجسته و مدیریت کنید تا همکاران بالقوه شما بتوانند راه‌هایی که درآینده با شما همکاری کنند و یا نحوه استناد به تحقیقات شما را شناسایی کنند.

با قراردادن کارهای خود در پروفایل پژوهشی، و جستجوی یکی از تحقیقات شما سایر تحقیقاتتان را نیز به نمایش می گذارد. بنابراین احتمال اینکه با یک جستجوی تصادفی تمام مطالب شما به نمایش گذاشته شود افزایش می یابد.

 

چگونه ResearcherID خود را پیدا کنیم؟

در وهله‌ی اول خلاصه‌ای از اطلاعات هویتی خود را تنظیم نمایید سپس به راحتی می توانید ResearcherID خود را پیدا کنید. استاندارد ResearcherIDs در www.researcherid.com موجود است. اگر قبلاً ResearcherID نداشته‌اید، می‌توانید با درج نام، سازمان یا مؤسسه، نقش خود در سازمان، و هر نام مستعاری که ممکن است منتشر کرده باشید، آن را تنظیم کنید. ایجاد یک حساب کاربری و شناسه ORCID را نیز در نظر داشته باشید.

 

هدف از پروفایل پژوهشی چیست؟

پروفایل پژوهشی بسیاری از اهداف مهم را محقق می کند. اول از همه، نقش شما را پررنگ می کند. همکاران شما باید بتوانند به راحتی نحوه استفاده از تجربیات و انتشارات شما را برای پیشبرد حرفه خود بدانند.

یک پروفایل تحقیقاتی برای ارتقای تحقیقات خود نسبت به سایر مطالب موجود درآن راه مؤثری است. همچنین به پژوهشگر اجازه می دهد تا به سرعت شما را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. هنگامی که پروفایل پژوهشی شما در یک جستجو پدیدار می شود، همه چیزهایی که خواننده باید بداند در دسترس است.

مشکل دیگری که با یک پروفایل خوب حل می شود، سهولت در به روز رسانی اطلاعات آنلاین خود است. برای مثال، اگر وابستگی سازمانی خود را تغییر دهید، یا با یک موسسه به تازگی شروع به کار کرده اید به روزرسانی اطلاعات آسان است. همین امر در مورد تغییراطلاعات تماس شما یا اضافه کردن کار اضافی به دستاوردهای خود صادق است.

 

چگونه پروفایل پژوهشی بنویسیم؟

چگونه خلاصه ای از تجربیات پژوهشی خود را بنویسید؟ خلاصه را باید ساده و واضح نگه دارید. بهتر است با زبان اول شخص بنویسید و تحقیق خود را در قالبی کوتاه و قابل فهم توضیح دهید. باید با یک یا دو جمله که تمرکز خاص شما را بیان می کند، بدون اصطلاحات پیچیده شروع کنید. اگر کسی علاقه داشته باشد، می‌توانید پیوندهایی به همه جزئیات ارائه دهید، اما ابتدا باید توجه کسی را که احتمالاً ساعت‌ها محتوا را مرور می‌کند، جلب کنید. اگر 30 ثانیه وقت داشته باشید که کارتان را قبل از اینکه به سراغ نفر بعدی برود برای او تعریف کنید، چه می‌گویید؟

با شخصیت باشید و لحن صمیمی داشته باشید که خواننده را به خود جذب و او را وادار کند که بیشتر در مورد شما بداند. پروفایل شما باید به گونه ای تنظیم شود که به خواننده اجازه دهد به راحتی به هر نشریه ای که بیشتر مورد علاقه او است نگاهی بیندازد. طرح‌بندی معمولاً فقط یک یا دو صفحه است و به محقق یا سایر افراد علاقه‌مند امکان می‌دهد تا به سرعت پیوند مربوطه را پیدا کنند.

 

چگونه می توانم پروفایل خود را بهبود ببخشیم؟

به پروفایل خود نگاه کنید تا مطمئن شوید که به عنوان یک فرد خوش بیان و موثر وارد عمل می شوید. برای ارزیابی سهولت درک مطالب، در صورتی که افراد مختلف پروفایل شما را مطالعه کنند در این کار به شما کمک خواهند کرد. آیا اگر کسی پروفایل شما را بخواند و می تواند بفهمد چه کار می‌کنید؟ چه برای یک همکار یا یک فرد عادی، شما باید خودتان و کارتان را با زبان ساده بیان کنید.

به همکاران موفق در رشته‌ی خود نگاه کنید تا ببینید چگونه پروفایل پژوهشی خود را شکل داده‌اند. سپس پروفایل خود را مقایسه کنید و تغییرات مورد نیاز را انجام دهید. به یاد داشته باشید که هدف این است که علاقه افراد را برانگیخته کنید تا بخواهند کار شما را بیشتر بررسی کنند. پیوندهایی را برای آن فراهم کنید تا بررسی کار شما را بدون تلاش برای انتقال همه جزئیات انجام دهند. پروفایلتان را ساده نگه دارید. استفاده از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ تحقیقات خود راه دیگری برای هدایت افراد به پروفایل پژوهشی شما است.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *