blog

چرا به ویراستار نیاز دارید؟

ویراستار

آیا تا به حال یک سند مهم را نوشته و ارائه کرده اید اما پس از مدت کوتاهی اشتباهاتتان را ببنید؟ این یک اتفاق رایج است زیرا ویراستار نوشته خود بودن حتی برای نویسندگان و ویراستاران حرفه ای نیز  بسیار دشوار است. در فضای مجازی و جهانی امروز، بسیار مهم است که بتوانید به خوبی بنویسید و مطالبی را به دیگران ارائه دهید که عاری از اشتباهات دستوری، املایی و علامت گذاری باشند. هرکسی که می‌خواهد جدی گرفته‌شود، نیاز به مقالات و مدارک و مطالبی دارد که توانایی و حرفه‌ای بودن آنها را نشان دهد.

هنگام نوشتن مقالات، به شدت با محتوا مانوس می شوید.

این امر تشخیص خطاها یا زمینه هایی را که می توان بهبود بخشید را دشوارمی‌کند. آشنایی با محتوا همچنین می تواند شما را از دیدن قسمات‌هایی که به خوبی نوشته نشده‌اند برای خواننده سند منطقی نیستند، جلوگیری کند. ویرایش بخش مهمی از فرآیند نوشتن در هنگام ایجاد هر نوع سندی است که باید آن را به خوبی بخوانید و به بهترین شکل ممکن ارائه شود.

یک ویراستار با بهبود جریان محتوای سند به شما کمک می کند و در عین حال اطمینان می دهد که استدلال و مطالب برای مخاطبان سند منطقی است. یک ویراستار حرفه ای به راحتی می تواند استفاده از اصطلاحاتی را که ممکن است برای خواننده معمول نباشد، تشخیص دهد. و همچنین اشتباهات دستور زبان، علامت گذاری و املایی را تصحیح کند. و در عین حال انتخاب کلمه را نیز بهبود بخشد. یک ویراستار ماهر سند مکتوب شما را صیقل می دهد تا حرفه ای تر باشد، خواندن آن آسان تر باشد و بتواند شهرت شما را افزایش دهد.

استفاده از ویراستار در زمان شما نیز صرفه جویی می کند. یک ویراستار حرفه‌ای می‌تواند در یک دور در عرض چند روز ویرایش‌ها را انجام دهد. در حالی که همین بازبینی‌ها ممکن است چندین دور ویرایش و چندین هفته برای شما طول کشیده‌باشد. این به شما امکان می دهد به کارهای دیگر بپردازید یا روی اسناد اضافی که در حال نوشتن هستید کار کنید. وقتی ویرایش‌هایی را که یک ویراستار در سند خود انجام می‌دهد مرور می‌کنید، احتمالاً چیزهای جدیدی در مورد نگارش، دستور زبان، املا و قالب‌بندی نیز خواهید آموخت.

افزایش دانش شما در زمینه نگارش و ویرایش یکی از مزایای استفاده از خدمات ویرایش حرفه‌ای است که اغلب نادیده گرفته می شود.

هنگامی که ویرایش های انجام‌شده توسط ویراستار را مرور می کنید و نظرات ویراستار را در مقاله خود می خوانید، دانش نگارش و ویرایش شما افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، ویراستار شما ممکن است توجه داشته باشد که تنها دو جمله برای پاراگراف جداگانه کافی نیست. یا اینکه یک راهنمای سبک خاص به یک فاصله بین جملات نیاز دارد. ممکن است متوجه شوید که ویراستار همیشه اولین نمونه از اختصارات را در یک پاراگراف بیان می کند. اما از آن نقطه به بعد در پاراگراف از اختصار استفاده می کند. پیچیدگی های زیادی در نگارش وجود دارد که فقط از طریق تکرار و کمک یک متخصص می توان آنها را یاد گرفت.

شرکت‌هایی مانند بیان تیمی از ویراستاران حرفه‌ای را ارائه می‌دهند که خدمات تصحیح و ویرایش را ۲۴ ساعته و ۳۶۵ روز در سال ارائه می‌دهند. یک ویراستار حرفه ای می تواند به سرعت و به راحتی اسناد مکتوب و سایر مطالب شما را با قیمت های مقرون به صرفه کامل کند.  موسسه بیان خدمات ویرایش شخصی را ارائه می دهد که برای پروژه منحصر به فرد شما طراحی شده‌است.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *