blog

چگونه در نوشتن مقاله پیشرفت کنیم؟

نگارش مقاله

آیا تا به حال برای نوشتن اصولی تلاش کرده اید؟ وقتی نوبت به نوشتن مقاله می رسد، چیزی که ساده به نظر می رسد پیچیده تر از آن چیزی است که شما انتظار دارید. تقویت هنر نگارش مستلزم یادگیری چند تکنیک و بهبود این مهارت با استفاده از تمرین و ممارست است. در اینجا نحوه نوشتن مقالات حرفه ای یا آکادمیک برای ارتباط موثرتر آمده است.

برای سادگی، مقاله نویسی را به دو دسته تقسیم کنید: نوشتن و پیش نوشتن. نگارش شامل تدوین پایان نامه، ترکیب ساختار، اعمال انتقال و حفظ استانداردهای فنی است. این به معنای استفاده از دستور زبان و علائم نگارشی صحیح برای وضوح و دقت مطلوب است. اگر به طور مداوم از این تکنیک‌های نوشتاری استفاده کنید، مقاله شما تمام اصول را رعایت کرده است.

برخی از نویسندگان وظایف پیش از نوشتن را به عنوان بخشی از فرآیند نوشتن مفید می دانند. این می تواند شامل نوشتن طرح کلی، جمع آوری منابع و تقویت مهارت های نوشتاری شما باشد. اینکه چه راهی برای شما بهترعمل می کند، اغلب یک موضوع شخصی است.

 

مقاله نویسی را بهبود ببخشید.

بیش از هر چیز، نگارش یک مقاله مناسب مستلزم ایجاد یک پایان نامه شفاف است. پایان نامه شما باید موضوع یا سوال خاصی را هدف قرار دهد و از ابتدا تا انتها در موضوع مورد نظر باقی بماند. مقاله شما باید پیامی را بدون ابهام ارائه دهد و در عین حال توجه خواننده را حفظ کند.

به قطعه خود مانند یک سکانس بدیع فکر کنید. خطوط داستانی معمولی با اطلاعات پس‌زمینه‌ی شخصیت اصلی شروع می‌شوند و به جزئیات در مورد موقعیتی که او با آن مواجه است می‌پردازد. مهم نیست نویسنده چقدر با استعداد باشد، شروع یک کتاب در نیمه راه کاملاً بیهوده خواهد بود. خوانندگان ابتدا باید داستان شما (یعنی مفهوم اصلی پایان نامه شما) را دنبال کنند تا پیام آن را درک کنند.

اضافه کردن ساختار

یک راه برای رساندن مفهوم اصلی خود در مقاله این است که ساختار را به مقاله خود اضافه کنید. در حالی که ممکن است ازقبل نیز بدانید که بیشتر مقالات حاوی مقدمه، متن اصلی و نتیجه هستند، ممکن است متن خود را بیشتر طبقه بندی کنید. هیچ دو سندی کاملاً شبیه هم نیستند، و شما به یک قالب مطلق محدود نمی شوید. با این حال، در اینجا چند راه برای ساختار بهتر نوشته شما وجود دارد:

  • سرفصل های اضافی را به بدنه مقاله خود اضافه کنید.
  • تصاویری مانند تصاویر، جداول یا نمودارها را برای تشریح دیدگاه خود اضافه کنید.
  • برای ساختار بصری تغییراتی مانند فونت بلد، مورب یا بزرگتر اضافه کنید.
انتقال

یکی دیگر از ابزارهای نوشتاری مختصر ایجاد جریان آگاهانه است. به عنوان مثال، کلمات برای بهبود مقاله نویسی شامل کلمات انتقالی مانند اما، هرچند، در نتیجه، یا پس از آن است. چیزی به سادگی خلاصه‌کردن مفاهیم اصلی در پایان یک پاراگراف به خوانندگان کمک می کند تا برای یک ایده جدید آماده شوند. استفاده از کلمات انتقالی از ابتدا مشکلی ندارد، اما باید بدانید که می توانید آنها را در ویرایش های بعدی نیز اضافه کنید.

مراقب اشکالات نگارشی مقاله باشید.

در نهایت، نوشتن واضح با دستور زبان و علائم نگارشی همراه است. جمله ای که اشتباه نوشته می شود می تواند چیزی غیر از آنچه در ابتدا قصد داشتید را بیان کند. به همین دلیل، ضروری است که مقاله خود را از نظر خطاهای فنی نوشتاری بالقوه بررسی کنید. مواردی مانند املا، قراردادن کاما، نقل قول های مناسب و توافق با فعل موضوع، همگی به شما کمک می کنند تا مهارت های مقاله‌نویسی را بهبود بخشید.

وظایف قبل از نگارش

مطالعه یک مقاله ممکن است ساده باشد، اما نگارش آن کار زیادی دارد. بنابراین اگر تا به حال به این فکر کرده اید که “چرا من برای نگارش مقاله تلاش می کنم؟”یا «چگونه در نگارش مقاله بهتر شوم؟»، بدانید که پیش نویسی مقاله ممکن است مفید باشد.

 

یک طرح کلی بنویسید.

مقاله شما می تواند کوتاه یا طولانی باشد، اگرچه شروع با یک مرور کلی آغاز می شود. ابتدا یک طرح کلی برای مشخص کردن موضوع اصلی، ایده‌های پشتیبان و ترتیب موضوع ایجاد کنید. شناسایی اطلاعات ضروری و تمرکز بر مفاهیم کلیدی کمک می کند تا همه چیز تحت کنترل باشد.

جمع آوری منابع

بسته به ماهیت و طول مقاله شما، ممکن است به تحقیق قابل توجهی نیاز داشته باشد. با تهیه فهرستی از منابع بالقوه قبل از شروع نگارش مقاله، یک قدم جلوتر بمانید. لازم نیست تمام منابع مورد استفاده شما در بخش استنادات وجود داشته باشد.

 

مهارت های نوشتاری

مهارت های نوشتاری با گذشت زمان رشد می کند، بنابراین به یاد داشته باشید که تمرین باعث پیشرفت شما می شود. اگر متوجه شدید که چه چیزی شما را نویسنده بدی می کند یا چگونه می توانید مهارت های نوشتاری خود را بهبود ببخشید، بدانید که همه چیز با چند استراتژی آسان شروع می شود.

نکته حرفه ای: یک ویراستار مقاله یا سرویس ویرایش می تواند نقاط قوت و ضعف مقاله شما را روشن کند.

پیش نویس نامنظم

وقتی برای نگارش مقاله آماده می شوید، شروع به نوشتن ممکن است دلهره‌آور باشد. با نوشتن با رها کردن بی پروا در پیش نویس نامنظم خود کمی خیال خودتان را راحت می کنید. هدف اصلی این است که افکار خود را قبل از بیان آنها روی کاغذ بیاورید. تمرکز بر نوشتن کامل در این مرحله ضروری نیست.

مرور و تجدید نظر

مقاله شما ممکن است به یک یا چند ویرایش نیاز داشته باشد، اگرچه روند نسبتا مشابه است. چه در حال بررسی یک نسخه پیش نویس خام یا نسخه پنجم مقاله خود هستید، از ابتدای مقاله شروع کنید و تا آخرآن بخوانید. در صورت لزوم یادداشت ها، اصلاحات یا اضافات را برای اصلاح نوشته خود انجام دهید.

 

کلام آخر

پیشرفت در نگارش یک مقاله نیاز به اندکی تلاش دارد. با ورود به نگارش مقاله خود و بهبود استراتژی های نگارش مقاله، از جمله فعالیت های پیش نویسی، و اصلاح نوشتار خود، به خوبی در مسیر نوشتن مقاله کامل خواهید بود.

آیا از قبل یک ایده مقاله در ذهن دارید؟ آیا هنوز به راهنمایی دیگری نیاز دارید؟ اگر چنین است، در صورت تمایل با ما تماس بگیرید. ما خدمات ویرایش را برای تمام نیازهای شما ارائه می دهیم.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *