blog

چگونه یک ویراستار تکوینی مناسب پیدا کنیم؟

ویرایش تکوینی

وقتی روی یک تیم ویرایش تکوینی خوب سرمایه‌گذاری می‌کنید، نوشته‌های تمام‌شده شما شفاف‌ و خواناتر می‌شوند. چه در حال آماده‌سازی یک سند تجاری یا یک اثر داستانی باشید، با ویرایش تکوینی می‌تواند اطمینان حاصل کند که یک پیش‌نویس واضح برای انتشار نهایی آماده کرده‌اید. با وجود انواع مختلف ویرایش ، ممکن است تعجب کنید که ویرایش‌تکوینی چیست؟ بیایید نگاهی دقیق‌تر به جزئیات ویرایش تکوینی بیندازیم و اینکه چگونه استفاده از این نوع ویرایش باعث درخشش کارتان می‌شود.

 

ویرایش تکوینی چیست؟

ویرایش تکوینی شامل بررسی کامل و جامع محتوای شما است. خواه یک کتاب، داستان کوتاه، ایمیل تجاری، سند بازاریابی، آگهی، رزومه یا مقاله دانشگاهی باشد، یک ویراستار تضمین می کند که این کتاب عاری از هرگونه اشتباه است. برای بررسی ساختار و جریان محتوای خود می توانید روی این نوع ویرایش حساب کنید.

ویرایش تکوینی به توسعه اصلی ایده، موضوع یا داستان شما کمک می‌کند تا از نظر ساختاری بدون ایراد باشد. ممکن است یک ایده عالی داشته باشید، و افکار خود را در جریان آن یادداشت کرده باشید. پیش نویس کار شما نیاز به بازنگری و جریان سازمانی بهتر دارد. اینجاست که ویرایش‌تکوینی به کمکتان می‌آید.

 

ویرایش تکوینی چه چیزی را پوشش می دهد؟

انواع ویرایش گنجانده‌شده در ویرایش‌ تکوینی به شرح زیر است:

  • بازخورد متمرکز بر “تصویر بزرگ” محتوای خود (در مقابل جزئیات کوچک) ارائه می‌دهد.
  • بینش در مورد سبک و چگونگی قوی تر کردن کار ارائه می‌دهد.
  • در مورد هر گونه مشکل احتمالی با خط داستانی یا شخصیت پردازی های منفی راهنمایی می‍‌کند.
  • به مسائل طراحی، کلیشه ها یا عبارات بیش از حد استفاده شده اشاره می‌کند.
  • مکان هایی را به شما نشان می دهد که ممکن است هجو داشته باشد.

نحوه انتخاب یک ویراستار تکوینی

از این نکات برای پیدا کردن ویراستار تکوینی مناسب استفاده کنید:

تحقیق خود را انجام دهید.

بسیار مهم است که با سردبیر آینده خود مصاحبه کنید. شما می توانید از آنها در مورد اینکه دقیقاً چه خدماتی ارائه خواهند داد، چارچوب زمانی آنها برای تکمیل چیست؟، و چگونه می توانید به طور مؤثر با آنها ارتباط برقرار کنید، سؤال کنید. از گزینه های فهرست شده در صفحه ویراستار  editors page استفاده کنید تا بهترین را برای خود انتخاب کنید.

منابع را بررسی کنید.

اعتبار ویراستار و هر گونه سرچ آنلاینی که ممکن است داشته باشند را بررسی کنید. بررسی منابع حتی برای کارهای مجازی نیز مهم است.

یک نمونه کار ویرایش رایگان دریافت کنید.

هیچ چیز به اندازه نمونه کار ویرایش به شما در انتخاب ویراستار تکوینی کمک نخواهد کرد. این به شما امکان می دهد تا پیش زمینه‌ای نسبت به ویراستاران و نحوه کار آن‌ها داشته‌باشید.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *