blog

11 سوالی که باید هنگام نگارش دست نوشته از خود بپرسید.

11 سوالی که باید هنگام نگارش دست نوشته از خود بپرسید.

پس از انجام تحقیقات خود، شروع فرآیند تبدیل مطالعه خود به یک نسخه خطی برای انتشار می تواند بسیار دشوار به نظر برسد. برای کمک به شما ، ۱۱ سوال را گردآوری کرده‌ایم که باید هنگام نوشتن دست نوشته از خود بپرسید.

 

چگونه ساختار دست نوشته خود را بهبود ببخشم؟

آیا اکثر مجلات در حوزه تحقیقاتی شما از ساختار IMRaD پیروی می کنند؟ (Introduction -> Materials and Methods -> Results -> Discussions and Conclusions.) حتی اگر مجله‌ای که در آن منتشر می‌کنید دقیقاً از این قالب پیروی نمی‌کند، بسیاری از آنها از ساختاری مشابه پیروی می کنند. مطمئن شوید که هر بخش از دست نوشته شما به بیان تحقیق شما کمک می‌کند.

 

آیا عنوان من موثر است؟

اطمینان حاصل کنید که عنوان شما موضوعات اصلی مطالعه شما را بیان می‌کند و اهمیت تحقیق شما را برجسته می‌کند. باید حاوی اطلاعات کافی برای جذب خوانندگان باشد و در عین حال تا حد امکان مختصر باشد.

 

چکیده من چه خواهد گفت؟

چکیده شما ممکن است تنها چیزی باشد که برخی از محققان می‌خوانند. باید جدای از دست نوشته شما باشد. مطمئن شوید که به وضوح توضیح می‌دهد که چه کاری انجام شده‌است، چرا مطالعه را انجام داده‌اید، چه چیزی پیدا کرده‌اید و چرا یافته‌ها مهم هستند.

 

از کدام کلمات کلیدی استفاده کنم؟

کلمات کلیدی ابزار مهمی برای کمک به خوانندگان برای پیداکردن کار شما هستند. آنها را با دقت انتخاب کنید و در نظر داشته باشید که آنها باید محتوای نسخه خطی شما را نشان دهند و مختص رشته شما باشند.

 

چه چیزی را باید در مقدمه خود وارد کنم؟

هدف مقدمه شما کمک به خوانندگان برای درک مطالعه شما با برجسته کردن دلیل انجام تحقیق شما است. اطمینان حاصل کنید که نقل قول هایی که به عنوان پیشینه پژوهش ذکر می کنید به خوبی متعادل، جاری و مرتبط هستند.

 

چگونه باید به بخش مواد و روش ها را بنویسم؟

اطمینان حاصل کنید که آنچه را که قبلا انجام داده‌اید، توصیف می‌کنید، و تمام آزمون‌های آماری و پارامترها را با جزئیات کافی بیان می کنید که محقق دیگری بتواند آزمایش شما را بازتولید کند.

 

چگونه باید نتایج خود را در دست نوشته نمایش دهم؟

نتایج شما باید در منطقی ترین ترتیب ارائه شود، که همیشه به این معنی نیست که به ترتیبی که آزمایش‌ها را انجام داده‌اید خواهد بود. از این بخش برای خلاصه کردن اطلاعات استفاده کنید و مطمئن شوید که هیچ داده‌ای را از متن دست نوشته خود تکرار نکنید.

 

نتایج من به چه معناست؟

این سوال باید در بخش بحث و نتیجه گیری دستنوشته شما پاسخ داده شود. نتایج خود را با نگاه‌کردن به مطالعات قابل مقایسه، محدودیت های مطالعه، معنای نتایج برای محققان رشته شما و دیگران و هر گونه نتایج غیرقطعی تفسیر کنید.

 

آیا باید برخی از داده‌های خود را در شکل‌ها و جداول نمایش دهم؟

شکل‌ها و جداول یک راه عالی برای برقراری ارتباط مقادیر زیادی از اطلاعات پیچیده هستند. برخی از خوانندگان فقط به این موارد نگاه می‌کنند، بنابراین مهم است که آنها به خوبی طراحی‌شده، جذاب باشند و ظاهری حرفه‌ای ارائه دهند. مواردی که ممکن است در نظر داشته باشید از آنها استفاده کنید شامل جداول، تصاویر، نمودارهای داده، نقشه‌ها و شماتیک‌ها هستند.

 

آیا باید از افرادی که در تحقیقات من کمک کردند، اما به عنوان نویسنده واجد شرایط نیستند، تشکر کنم؟

این کار معمولا در بخش Acknowledgments انجام می شود. حتماً دستورالعمل‌های مجله برای نویسندگان را بررسی کنید تا مشخص کنید چه کسی باید برای نویسنده در نظر گرفته‌شود.

 

آیا تمام مراجع لازم را در دست نوشته خود ذکر کرده‌ام؟

هر بیانیه‌ای، علاوه بر مقالاتی که نتایج آنها با شما متفاوت است، باید ذکر شود. مهم است که به اندازه کافی استناد کنید تا از رد دست نوشته شما جلوگیری شود.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *