blog

5 نکته مهم در گزارش های آماری که قبل از ارسال مقاله به مجله نیاز دارید.

5 نکته مهم در گزارش های آماری که قبل از ارسال مقاله به مجله نیاز دارید.

گزارش های آماری نقش حیاتی در تحقیقات زیست پزشکی ایفا می کند و از یافته‌های دقیق و قابل اعتماد اطمینان می دهد. قبل از ارسال دست‌نوشته خود به یک مجله، مهم است که بررسی کاملی از نحوه گزارش تجزیه و تحلیل آماری خود انجام دهید. زیرا این امر مستقیماً بر نحوه درک ارزش مطالعه شما توسط داوران همتا تأثیر می‌گذارد. در این پست، پنج نکته مهم را ارائه می‌کنیم که به شما کمک می‌کند گزارش‌های‌آماری خود را تقویت کنید و شانس پذیرش مقاله خود را افزایش دهید.

5 نکته ای که باید در روش های آماری و نتایج مقاله قبل از ارسال به مجله بررسی کنید:

1- توجیه آزمون‌های آماری. شامل یک بیانیه واضح است که نشان می‌دهد آیا داده‌های شما با مفروضات کلیدی آزمون‌های آماری به کار رفته مطابقت دارند یا خیر، و به خوانندگان کمک می‌کند تا قابلیت اطمینان یافته‌های شما را ارزیابی کنند.

2- نرم‌افزارآماری. همیشه نام و مشخصات سازنده نرم افزار آماری مورد استفاده را درج کنید تا از شفافیت و تکرارپذیری تجزیه و تحلیل خود اطمینان حاصل کنید.

3- کامل بودن نتایج. اطمینان حاصل کنید که تمام تجزیه و تحلیل های ذکرشده در بخش روش ها در بخش نتایج گزارش شده‌است، و ارتباط روشنی بین روش های به کار گرفته‌شده و یافته‌های به دست‌آمده فراهم می کند.

4- سازگاری در نتایج. سازگاری بین متن دست‌نوشته، جداول و شکل‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که داده‌ها از نظر آماری تراز و دقیق هستند.

5- معنی دار بودن نتایج. فراتر از مقادیر p، اندازه اثر و فواصل اطمینان را در صورت امکان ارائه دهید تا ارزش بالینی و عملی نتایج خود را روشن کنید.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *