blog

بهترین روش ها برای جلوگیری از Desk Rejection مقاله

بهترین راهکارها برای جلوگیری از Desk Rejection مقاله شما

فرض کنید شما تحقیقاتتان را انجام داده‌اید، مقاله خود را نوشته‌اید و آن را به مجله مورد نظرتان ارسال کرده‌اید. تقریباً بلافاصله، پاسخ “خیر” را دریافت می کنید. مقاله شما رد شده‌ است. در ادامه نکاتی برای جلوگیری از Desk Rejection مقاله، به شما آموزش می دهیم .

شما می توانستید از Desk Rejection مقاله خود جلوگیری کنید. برخی از جنبه‌های Desk Rejection کار بسیار آسانی است، و اغلب فقط به این دلیل اتفاق می‌افتد که نویسندگان برای ارسال مقاله عجله کرده‌اند و از قواعد پیروی نکرده‌اند.

هنگامی که مقاله شما وارد مرحله‌ی داوری همتا می شود، 40 درصد شانس انتشار دارد. این شانس بسیار خوبی است. پس چرا برای رسیدن به آن کمی تلاش نکنید؟

Desk Rejection به این معنی است که مقاله شما به داوری همتایان نرسیده‌ است. بنابراین مقاله به شما و تیمتان بازگشته است. Elsevier گزارش می دهد که ویراستاران آن 30٪ تا 50٪ مقالات ارسال شده را رد می کنند.

مقاله‌ای که الزامات ناشر را برآورده کند برای بررسی و سپس، برای چاپ پذیرفته می شود. اگر دچار Desk Rejection شده‌اید، احتمالا در جایی از مقاله مرتکب اشتباه شده‌اید.

 

زبان انگلیسی مقاله خود را ویرایش یا حداقل تصحیح کنید.

این روزها، حدود 70 درصد از مقالات ارسالی به مجلات به زبان غیر بومی انگلیسی هستند. بنابراین بسیاری از آن ها در همان مرحله اول رد می شوند و این مورد به راحتی قابل اجتناب است. زبان انگلیسی قابل قبول با اصول اولیه‌ی املا، گرامر، انتخاب کلمه شروع می شود.

بسیاری از نویسندگان سریعاً دچار Desk Rejection می شوند زیرا پس از چند جمله مشخص می شود که به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارند. ویراستاران و داوران مقاله شما را ویرایش انگلیسی نمی کنند. (اگرچه برخی این کار را می کنند یا حداقل در مورد بخش های خاصی اشاره می کنند). این کار وظیفه شماست و ممکن است ساده ترین راه حل برای جلوگیری از Desk Rejection مقاله‌ی شما باشد.

ویرایش انگلیسی را از یک ویراستار واقعی انگلیسی زبان یا شخصی با تسلط کامل بخواهید.

مقاله شما باید املا و زبان صحیحی داشته باشد. کاما، نقطه و علامت سوال را در جایی که لازم است داشته باشید.

از کلمات صحیح استفاده کنید و اشتباهات تایپی را حذف کنید. بیش از یک ایده و 15 تا 25 کلمه در یک جمله به کار نبرید. از جملات ساده برای برجسته کردن نکات استفاده کنید.

از زمان معلوم به جای زمان مجهول استفاده کنید.

جملات خود را به زمان معلوم بنویسید (مثلاً «ما متوجه شدیم همه گربه‌ها عجیب و غریب هستند.») و از کاربرد جملات مجهول خودداری کنید (مثلاً «همه گربه‌ها عجیب و غریب بودند.»)، مگر اینکه مجله طور دیگری مشخص کرده باشد.

«جملاتی که به صورت مجهول نوشته می‌شوند معمولاً جذابیت کمتری دارند و یا دشوارتر از جملاتی هستند که با جملات معلوم نوشته می‌شوند.»

از همه نویسندگان همکار بخواهید مقاله را بررسی و امضا کنند.

برای خواندن نهایی و اصلاحات، مقاله را برای همه نویسندگان ارسال کنید. همکارانی که کارشناس موضوعی هستند، بهترین تصحیح‌کننده‌های بخش‌های فنی هستند.

البته مجلات قصد دارند دانش بزرگی را منتشر کنند، اما باید برای خوانندگان قابل درک باشد. این موضوع یکی از ساده ترین مشکلاتی است که قابل جبران است.

 

اطمینان حاصل کنید که مقاله عنوان مرتبط دارد.

عنوان اغلب اولین جمله از مقاله شما است که ویراستار مجله می بیند. عنوان شما باید منعکس کننده حوزه‌ی مطالعاتی که مدنظر مجله است ، باشد. اگر اینطور نیست، ممکن است همانجا مقاله رد شود.

در صورت امکان، در عنوان مقاله از حوزه مطالعاتی مجله ، کلماتی را قرار دهید. این کار ویراستار را سریعاً مجاب می‌کند تا بررسی نماید آیا مقاله، مطالبی که به صورت بالقوه برای مجله مفید است را دارد یا خیر.

عناوین کوتاه و توصیفی بهتر هستند.

عنوان شما باید دید کلی از مشکل و روش شناسی را ارائه دهد. برخی مجلات ممکن است اصرار داشته باشند که طرح مطالعه در عنوان گنجانده شود، بنابراین حتماً دستورالعمل‌ها را به‌طور کامل بررسی کنید.

 

مطمئن شوید که چکیده مختصر و حاوی اطلاعات ضروری است.

چکیده شما باید یک خلاصه سطح بالا (نمای کلی) و قانع کننده‌ای را ارائه دهد. بیان مسئله‌ی شما باید به طور خلاصه در چکیده ذکر شود.

اطمینان حاصل کنید که چکیده اطلاعات جدید کار شما را به اندازه‌ی کافی بیان می کند. حتی اگر یافته‌های شما فقط به مقدار جزئی جدید باشد، یا حتی اگر گزارشی از شکست در یافتن داده‌ها باشد، باز هم مطالب جدیدی هستند.

چکیده را مطابق با ساختار مناسب بنویسید.

اطمینان حاصل کنید که چکیده ساختار یافته (با عنوان فرعی) یا بدون ساختار (بدون عنوان فرعی) و در محدوده کلمات تعیین شده مجله باشد.

اگر محدودیت کلمه 250 است، حداقل 175 کلمه را امتحان کنید. در حالت ایده‌آل، شما باید برای رسیدن به محدودیت جملات در چکیده تلاش کنید، زیرا مطالب زیادی وجود دارد که باید ذکر کنید. برخی از مجلات نیز ممکن است چکیده نداشته باشند یا به جای آن از قالب “خلاصه” استفاده کنند.

پیروی نکردن از دستورالعمل های انتزاعی باعث Desk Rejection سریع مقاله شما می شود. شما می توانید به سادگی با خواندن قوانین یا به کارگیری یک ویراستار از این امر جلوگیری کنید.

از چکیده گرافیکی در صورتی که مجاز است استفاده نمایید.

و چکیده‌های گرافیکی را بررسی کنید، این چکیده‌ها می‌توانند یک عنصر مدرن و بصری را به مقاله‌ی شما اضافه کنند که برای افراد جذابیت دارد. مهارت خاصی در این مورد باید وجود داشته باشد، بنابراین آن ها را بخوانید و نمونه های دیگری از این نوع چکیده را در رشته تحصیلی خود مشاهده کنید.

 

مطالعه شما باید جنبه بدیع یا ابتکاری داشته باشد.

می‌توانید مطالب جدید را در کاورلتر و چکیده بگنجانید. ویراستاران را مجاب کنید که ببینند شما مطالب جدیدی را ارائه می دهید. آن ها می خواهند مطالب جدیدی را در مجلات خود ببینند. حتی تحقیقات با نوآوری جزیی یا تحقیقاتی که نتواند نتایج قابل توجهی ایجاد کند، از این جهت که کار قبلی را روشن تر می کنند، باز هم «جدید» هستند.

اگر نوآوری ندارد پس چرا کسی بخواهد آن را بخواند یا به آن استناد کند؟

 

هیچ مرجعی در چکیده نباید وجود داشته باشد.

توجه داشته باشید که در چکیده نباید به منابع استناد شود. اما در مقدمه و متن مقاله می‌توانید به سایر مقالات استناد کنید. تا حد امکان از نقل قول های اخیر استفاده کنید.

 

تا حد امکان از نقل قول های اخیر استفاده کنید.

ویراستاران اغلب بررسی می کنند که آیا نویسندگان به کارهای اخیر اشاره می کنند یا خیر. این موضوع نشان می دهد که شما در زمینه تحصیلی خود به روز هستید و کار شما مرزهای جدیدی را پیش می برد.

هر زمان که فرصتی برای ارائه ایده های دیگران به عنوان ایده های شما وجود دارد، ارجاع دهید. این کار امری اخلاقی و الزامی است.

 

محتوا و ساختار باید با محدوده و دستورالعمل های مجله مطابقت داشته باشد.

ساختار استاندارد شامل چکیده، مقدمه، روش‌ها، نتایج و بحث (و اغلب نتیجه‌گیری) است. سبک کلاسیک. اکثر مجلات سبک کلاسیک IMRaD را دنبال می کنند. اما ممکن است مجله، قسمت های فرعی دیگر را نیز مجاز کند، و ممکن است به بخش‌های اضافی مانند بیانیه اخلاقی، بیانیه بودجه، و تقدیرنامه  نیز نیاز داشته باشند.

هرآن چه که مجله درخواست میکند را فراهم نمایید.

دستورالعمل های مجله هدف خود را به طور کامل بررسی کنید. از ویراستار خود بخواهید مقاله شما را دوباره بررسی کند  تا مطمئن شوید چیزی را از دست نداده‌اید. دستورالعمل های مجله می تواند متناقض و مشکل باشد. برخی از آن ها به طرز مطلوبی بیان نمی شوند و تناقض دارند. مطمئن شوید که قالب بندی مقاله‌ی شما دقیقاً همانطور است که مجله به آن نیاز دارد.

تماس مستقیم با مجله برای تأیید هر چیزی که از آن مطمئن نیستید توصیه می شود.

ثابت کنید که مقاله شما شایستگی انتشار در مجله را دارد.

در متن مقاله، شما باید مروری بر مقالات، روش شناسی، تجزیه و تحلیل نتایج و بحث داشته باشید. محتوای شما باید در محدوده‌ی انتشار باقی بماند، یا اگر کمی دور است، باید به طور کامل آن را از طریق کاورلتر و یا ایجاد ارتباط با حوزه مشخص توجیه کند.

زندگی را برای سردبیران مجله آسان تر کنید.

داوران همتا مقاله را به ترتیب ارائه اطلاعات نگاه می کنند . اگر غیر متعارف باشد و یا از آن چه دستورالعمل‌های مجله می‌خواهد پیروی نکند، ممکن است در آن مرحله رد شود.

مجله زمانی برای کپی کردن و ویرایش مقاله شما ندارد.. بررسی همتایان به زمان و تلاش نیاز دارد و باید بر تأیید علم متمرکز شوند.

همچنین، اگر آنها انگلیسی زبان مادری نباشند، زبان نامشخص، ممکن است آن ها را بیشتر گیج کند یا باعث شود نکات مهمی را از دست بدهند.

desk rejection

فرضیه ها باید روشن باشند. شما باید انگیزه تحقیق خوبی داشته باشید، نتیجه گیری باید منطقی باشد.

اگر در مرحله ارسال مقاله برای انتشار هستید، و در در این مرحله رد شده اید، ممکن است چاره ای جز انجام مجدد تحقیق خود نداشته باشید.

فرضیه باید روشن و موجه باشد. آیا مطالعات گذشته شواهد کافی نشان می دهند؟ آیا فرضیه های شما منطقی هستند؟ (اگر خوش شانس باشید، ممکن است فقط یک مشکل زبانی باشد.) آیا تحقیقات و داده‌ها به درستی به این فرضیه‌ها می پردازند؟ و آیا آن را منطقی و موجه تفسیر کردید؟همه اینها می تواند دلایلی برای Desk Rejection باشد.

 

مطالعه باید از روش شناسی قابل قبولی استفاده کند.

روش شما باید مبتکرانه و مرتبط باشد و در جامعه علمی شما پذیرفته شده باشد.

ثابت کنید که به روز هستید.

مقاله شما باید رویکرد شما و نوع ابزار یا نرم افزار مورد استفاده را توضیح دهد. استفاده از روش‌ های منسوخ شده به طور قوی نشان‌دهنده‌ی این است که کار شما بدیع و تازه نیست.

در علوم اجتماعی نیز به روز باشید.

این مورد ممکن است بیشتر در مورد فن آوری های پیشرفته و علوم سخت نگران کننده به نظر برسد ، دانشمندان علوم اجتماعی باید در مورد نظریه ها و روش های جدید به روز باشند. اگر روش‌های قدیمی‌ مغرضانه یا حتی خطرناک تشخیص داده شده باشند، احتمالاً تحقیقات مفیدی انجام نخواهید داد.

 

اشکال و پانویس ها باید واضح باشند.

شکل ها و جداول شما باید در بخش نتایج و در بخش های مربوطه از مقاله‌ی شما مورد بحث قرار گیرند.

شماره گذاری عناوین شکل ها باید سیستماتیک باشد و در متن مقاله ذکر شود. ویراستاران و داوران ممکن است در مورد قابل مشاهده بودن و وضوح ارقام نظر دهند. بسیاری از مجلات به وضوح الزامات خود را برای فرمت های شکل و جدول بیان می کنند.

اگر ارقام شما از منابع دیگر تهیه شده است، باید به طور مناسب به آن ها استناد شود.

مهمتر از همه، جداول و شکل های شما باید ضروری باشند. اگر آن ها در مورد جزئیات نسبتاً مبهم گزارش می دهند، شاید بتوان آن‌ها را بازنویسی کرد. اگر داده‌های زیادی برای اشتراک‌گذاری دارید، بهتر است آن ها را در یک پیوست یا اطلاعات تکمیلی بیاورید.

 

ارجاع باید جامع و در قالب مناسبی باشد.

مقاله شما باید از فرمت ارجاع مجله پیروی کند، که می تواند ونکوور، APA، AMA، IEEE باشد.

نشان دهید که در زمینه مقالات به روز هستید.

اگر به منابع اخیر را استناد کنید، ویراستاران احتمالاً نوآوری شما را برای داوری همتایان مناسب می دانند. فهرست منابع شما معمولاً کمی دیرتر بررسی می‌شود، بنابراین ممکن است این مورد به Desk Rejection ارتباطی نداشته باشد. اما قطعا بررسی خواهد شد، بنابراین برای بار اول آن را درست انجام دهید.

از منابع به اندازه کافی استفاده کنید.

چندین بار استناد به یک نویسنده ممکن است باعث ایجاد سوء ظن شود و ممکن است نشان دهنده فقدان بینش در حوزه تحقیق باشد. تعداد کم مراجع نیز ممکن است باعث شک و شبهه شود.

در مقابل، تعداد زیادی از مراجع می توانند نشان دهند که شما به درستی تمرکز کار خود را در رابطه با موضوع خود محدود نکرده‌اید.

ویراستاران مجلات همچنین نگاهی کلی به فهرست منابع خواهند داشت زیرا به دنبال ایده بهتری در مورد چگونگی و ارتباط مقاله با محدوده مجله هستند.

desk rejection

یک کاورلتر خوب می تواند به پذیرش مطالعه شما توسط مجله کمک کند.

کاورلتر را نادیده نگیرید. بسیاری از ویراستاران آن را می خوانند. از این بخش استفاده کنید تا ویراستاران درکی کلی از مقاله داشته باشند و از آن برای پذیرش کار خود به این مجله استفاده کنید.

همان طور که یک کاورلتر خوب برای یک درخواست شغلی نشان می دهد که چرا شما برای آن شرکت و شغل مناسب هستید ، باید آن را سفارشی کنید و خاص باشید.

اطمینان حاصل کنید که مطالعه شما در متن مقاله قرار داده شده است.

. توجه داشته باشید که چگونه به نتیجه رسیده‌اید و چگونه آن ها را تفسیر می کنید. به طور خلاصه توضیح دهید که چگونه این مجله خاص بهترین جا برای انتشار مقاله‌ی شما است.

یک کاورلتر یک صفحه‌ای بهترین گزینه است.

در صورت امکان کاورلتر را در 1 بگنجانید. و فقط چکیده را کپی نکنید. ویراستار به‌محض دریافت کاورلتر به سرعت این موضوع را می‌بیند و تأثیر خوبی بر جای نخواهد گذاشت. گاهی اوقات مجبور می شوید اطلاعات دیگری را اضافه کنید که به طور اجتناب ناپذیری کاورلتر شما را به یک صفحه دیگر منتقل می کند که اشکالی ندارد.

 

پس از Desk Rejection چه باید کرد؟

اگر مقاله‌ی شما همراه با فرصتی برای ارسال مجدد رد شد، ابتدا آن را با انتشارات اخیر مجله مقایسه کنید. این کار می تواند به آگاهی شما کمک کند.

توصیه‌های مجله را دنبال کنید.

اگر ویراستارها به اندازه کافی خوب هستند که دلیلی برای رد کردن مقاله‌ی شما ارائه کنند، چه بتوانید مقاله را دوباره ارسال کنید یا نه، از توصیه‌ی آن ها استفاده کنید و مقاله‌ی خود را بر این اساس اصلاح کنید.

مقاله‌ای که قبلاً رد شده است نباید بدون تأیید سردبیر به همان انتشارات ارسال شود. این کار ممکن است باعث Desk Rejection  زودهنگام کار شما شود و ممکن است به شانس شما با آن مجله و حتی آن ناشر در آینده آسیب برساند.

خود را مقصر رد شدن مقاله بدانید.

رد شدن درسی است که باید از آن یاد بگیرید. مجلات به شما بدهکار نیستند. اگر چیزی را که می خواهند به آن ها ندادید، مقصر خودتان هستید.

desk rejection

مراقب برنامه های جذب مشتری باشید.

استثنایی که وجود دارد و ما بیش از چند بار شاهد این موضوع بوده‌ایم، این است که برخی از مجلات تمایل به رد مقالاتی از زبان انگلیسی غیر بومی دارند. این کار اغلب با پیشنهادی برای استفاده از خدمات ویرایشی آن ها همراه است.

اگر واقعاً می خواهید دوباره به آن مجله ارسال کنید، لازم نیست از خدمات ویرایش آنها استفاده کنید. در واقع، خدمات آنها ممکن است گران قیمت باشد یا ممکن است یکی از بسیاری از خدماتی باشد که از افراد با مهارت و با دستمزد کم برای انجام کار خود استفاده می کنند. این کار می تواند مقاله‌ی شما را با اشتباهات انگلیسی باقی بگذارد.

از یک ویراستار مناسب استفاده کنید، نه یک فریلنسر غیر ماهر یا غیر بومی.

ما به شدت توصیه می کنیم از کسانی که در زمینه تخصص شما باتجربه هستند، استفاده کنید. (اگرچه معمولاً نیازی به تطبیق دقیق رشته نیست، به خصوص اگر فقط به تصحیح نیاز دارید).

 

نتیجه گیری در مورد جلوگیری از Desk Rejection ، یا بهبودی دلپذیر بعد از آن

تهیه یک مقاله‌ی خوب که برای بررسی و در نهایت برای چاپ پذیرفته‌شود، نیاز به عزم و پشتکار دارد.

حتی اگر فکر می کنید همه کارها را درست انجام داده‌اید، سردبیران مجلات افراد منحصر به فردی هستند. آن ها ترجیحات و تعصبات خود را دارند .

اگر مطالعه محکمی دارید، مجله هدف دیگری را پیدا کنید، هر انتقادی را با احترام پذیرا باشید، مطابق با انتقادها تجدید نظر کنید و دوباره امتحان کنید. علم خوب شما باید به دنیا نشان داده‌شود، درست است؟

اگر به یک ویرایش خوب از یک ویرایشگر علمی حرفه ای نیاز دارید، خدمات ویرایش بیان را بررسی کنید.

نویسنده

afsaneh es

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *